ח"כ ניסן סלומינסקי: "אנחנו נגד חוקה משום שיש לישראל חוקה אחת והיא- התנ"ך"

את הדברים אמר ח"כ ניסן סלומינסקי בראיון שהעניק לעיתון "ישראל היום". עוד אמר ח"כ סלומינסקי המכהן כיו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט כי "אין שום סיבה שתהיה התנגשות בין החקיקה בכנסת לבין ההלכה היהודית. עד היום אין חקיקה שהכנסת חוקקה והיא סותרת את ההלכה היהודית"

להלן עיקרי דבריו של ח"כ סלומינסקי:

"מדוע אתם מתנגדים לחקיקת חוקי יסוד נוספים ולהשלמה החוקה?
"בעיקרון אנחנו נגד חקיקת חוקי יסוד ונגד חוקה, משום שאנו מאמינים שיש לישראל חוקה והיא התנ"ך. באחת מישיבות ועדת החוקה של הכנסת, שבה השתתף השופט ברק, היה לי ויכוח איתו בנושא חשיבות החוקה. שאלתי אותו: 'אם תהיה חוקה מי יפרש אותה?' והוא השיב לי שביהמ"ש העליון. אמרתי לו שלדעתי את החוקה צריך להסביר בימ"ש לענייני חוקה או גוף חיצוני שיורכב מאישי ציבור, אז הוא השיב לי: 'אם כך, אז אין טעם לחוקה'. המשמעות של דבריו היא שברגע שיש חוקה וביהמ"ש הוא המפרש – אז הוא הריבון".

במצע שלכם נאמר כי 'יש להימנע מחקיקה דתית ומחקיקה חילונית כופה, ויש לשדרג את מעמד המשפט העברי במדינה'. למה הכוונה?
"אין שום סיבה שתהיה התנגשות בין החקיקה בכנסת לבין ההלכה היהודית. עד היום אין חקיקה שהכנסת חוקקה והיא סותרת את ההלכה היהודית. חשוב מאוד שהמדינה תכניס כמה שיותר כללים מהמשפט העברי לחוקים שלנו, משום שזה משפט של 3,000 שנה, שיש בו הרבה יופי. הגשתי הצעת חוק שאומרת שבכל לקונה שיש בחוק יש לפנות למשפט העברי. המשפט העברי הוא מתקדם יותר והוא רק יעשיר את המשפט שלנו".

לידיעה המלאה מאתר "ישראל היום", לחצ/י כאן