ח"כ נאווה בוקר חוזרת בה מתמיכתה בנישואים אזרחיים: "דברי הוצאו מהקשרם. אני מסורתית ומגיעה ממשפחה דתית"

את הדברים ח"כ נאווה בוקר בתגובה לכתבה שפורסמה עליה באתר החדשון החרדי "כיכר השבת". האתר אימת את ח"כ בוקר טרם התמודדותה על מקום בוועדה למינוי דיינים, עם דברים שאמרה במהלך הבחירות לכנסת ה-20 בפאנל שערך מכון "על משמר הכנסת" בבאר שבע. בין הדברים אמרה ח"כ בוקר כי "אני החלטתי שעם הרבנות אני סיימתי".
נזכיר כי עם השבעת הממשלה, אמרה ח"כ בוקר בפרויקט של מכון "על משמר הכנסת" כי החוק הראשון שברצונה לקדם הוא חוק ברית הזוגיות. 

להלן עיקרי הידיעה מאתר "כיכר השבת" ותגובתה של ח"כ בוקר-

"בערב הבחירות אמרה ח"כ נאווה בוקר באירוע של 'על משמר הכנסת' וישראל חופשית' כי "אף פעם לא ידעתי איך להגדיר את עצמי. באתי מבית שהוא דתי-לאומי, מצד שני במהלך השנים כבר הפכתי להיות אדם חילוני. אני מאמינה בנישואים אלטרנטיביים, בקידום מעמד האישה, דברים שאולי סותרים את את הדת ה"רגילה".
 

בהמשך דבריה סיפרה בוקר כי נישאה לבעלה ליאור ז"ל (שנהרג באסון הכרמל) בנישואין שלא על ידי הרבנות הראשית: "אני החלטתי שעם הרבנות אני סיימתי. זאת היתה החלטה אישית. הבנתי עד כמה זה נורא ועד כמה זה קשה, וכמה הם מקשים על הציבור בעיקר שרוצים להתגרש. שלא לדבר על אלה שרוצים להתחתן. יש קשיים רבים ואני חושבת שנכון לטפל בכל מה שקשור בכך. אנחנו החלטנו לעשות טקס אלטרנטיבי להחתן בדרך משלנו".
 
בוקר הוסיפה ואמרה כי היא בעד לאפשר לאותם המשתייכים לקהילת הצועדים ב'מצעד התועבה' להינשא. והיא גם בעד 'ברית הזוגיות': "אני חושבת שזה דבר נהדר שצריך לקדם אותו".

 
על הקהילה הקונסרבטיבית אמרה מי שצפויה להיות חברה בוועדה למינוי דיינים: "אני מאוד מתחברת למה שנעשה כאן בקהילה הקונסרבטיבית. אני שוקלת להצטרף, תקבלו אותי?".
 
גורם ברבנות הראשית תקף את הח"כים החרדים על תמיכתם הצפויה בה ואמר: "בושה שהם יצביעו בעד אישה כזו, לה ולדת אין שום קשר, שהיא תצביע עבור דיינים, ועוד בכוח שהחרדים יתנו לה? אני מאוד מקווה שהיא בסופו של דבר לא תיבחר וחברי הכנסת החרדים יכניסו פתק אחר מאחורי הפרגוד".

 
ח"כ נאוה בוקר מסרה בתגובה: "דברי הוצאו מהקשרם. אני מסורתית ומגיעה ממשפחה דתית. אחותי חרדית המתגוררת עם משפחתה בבני ברק. אמירתי על הרבנות הגיעה מתוך משבר אישי שחוויתי בגירושי ולא הגיעה מתוך תחושת בוז למוסד. אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו.
 
"עברתי חמישה אובדנים בחיי ורק מתוך האמונה צמחתי. היא זו שחיזקה אותי והחזיקה אותי. יש בורא ומסובב לעולם, כל מה שקורה בעולם יש לו סיבה".
לכתבה באתר "כיכר השבת" לחצ/י כאן
לדבריה של ח"כ בוקר בפאנל מכון "על משמר הכנסת" לחצ/י כאן 

שינוי גודל גופנים