ח"כ משה (קינלי) טור פז: "מוסדות הלימוד לבנים בחסידות בעלז יכניסו לימודי ליבה לתכנית הלימודים"

לימודי ליבה בחינוך החרדי? בכתבה של יאיר אטינגר בכאן 11 נחשף כי התקיימו מספר פגישות בין ועדת החינוך של חסידות בעלז עם מנכ"לית משרד החינוך דלי שטאובר וצמרת המשרד. בניסיון שאלפי תלמידים בתלמודי התורה בכיתות הנמוכות לבנים (גילאי 6-10) בחסידות בעלז שהינה החסידות השנייה בגדולה מבין החסידיות השונות במגזר החרדי, יילמדו לימודי ליבה שיתוקצבו באופן מלא על ידי משרד החינוך. ובנוסף דובר כי "בשלב השני" של התכנית לא נשללת בחסידות הגשת חלק מן התלמידים בישיבות הקטנות (גילאי 14-17) לבגרויות במקצועות אנגלית, מתמטיקה ולשון. אם ואכן הרפורמה הזו תצא לפועל החינוך של ילדי חסידות בלעז ישנה סטטוס ממצב של "פטור" במסגרת מערכת החינוך בחסידות במסגרת הסטטוס קוו למצב של תקצוב לימודי ליבה על ידי משרד החינוך.  

ח"כ משה (קינלי) טור פז (יש עתיד) שהינו אחד ממקדמי התכנית התייחס למתרחש בפוסט שפרסם:  

"שמח לבשר שלאחר שנה שבה קידמתי מו"מ שקט, מהלך דרמטי כעת יוצא לפועל. לפני שנה הם הגיעו אליי, שבעה ראשי מוסדות המייצגים כ-9,000 תלמידים בחסידות בעלז. הם הגיעו להבנה שבמצב הנוכחי, ללא לימודי ליבה התלמידים יתקשו להשתלב בשוק העבודה. וביקשו את עזרתי בבניית מתווה שיתאים לאורח חייהם. 

לאחר מו"מ ארוך, עדיין לא סופי, אבל כבר אפשר לעדכן שמוסדות הלימוד לבנים בחסידות בעלז, יכניסו לימודי ליבה לתכנית הלימודים. מתוך רצון להניע את התכנית כבר בשנת הלימודים הקרובה. לימודי מקצועות הליבה הם הבסיס להשתלבות בשוק התעסוקה. מהלך, שאני רואה עצמי מחויב להרחיב אותו, בכלל הזרמים והמגזרים בחברה הישראלית". 

גם שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון (תקווה חדשה) התייחסה לשינויים שמתרחשים בחינוך החרדי בראיון לאבי רבינא ברדיו קול חי:  

"יש לנו הרבה מאוד דיונים ומפגשים ושיתופי פעולה לראות איך אנחנו מחזקים ומרחיבים את החינוך החרדי האיכותי. הדברים נבחנים במשרד ככל שיהיו תשובות ותהיה התקדמות אעדכן".