ח"כ משה גפני: "מדינת ישראל מתקצבת את שירותי הדת בתחתית המדרג- ולפי דעתי זה אידיאולוגית, לא תקציבית"

את הדברים אמר ח"כ גפני אתמול, יום שלישי (14.6.16) במהלך דיון בוועדת הכספים בנוגע לשכר הבלניות. במהלך הדיון הוצג כי קיים הסכם שמטרתו להיטיב את תנאי הבלניות, אך הוא אינו מתבצע.
עיקרי הדברים מהדיון כאן

ועדת הכספים
שכר הבלניות במקוואות-המשך דיון,
14.6.16

במהלך הדיון בוועדה שהתקיים אתמול, הוצג כי התגבש הסכם בשיתוף משרד האוצר, משרד הדתות וההסתדרות המאשר תוספת שכר לבלניות. ההסכם, שהתגבש כבר בינואר, עוד לא ממומש והבלניות עדיין אינן מקבלות את התוספות להן הן זכאיות.

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד)אמרה כי " דפוסי ההעסקה של הבלניות הם באמת מקוממים ושלא יעלו על הדעת. ההסכם הזה לא מכובד, הנשים ממשיכות לא לקבל את כל מה שהובטח. אני מקבלת עוד ועוד פניות של נשים יקרות שליווו את הסיפור הזה בבקשה לקיים את ההסכם"

ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי)אמרה: "בעיני מזעזעת המחשבה שברחבי ארץ ישראל מי שאחראי על המקוואות זה מעולם לא האישה. במציאות שבה רוב השיח על המקוואות הוא שיח נשי- בסוף מי שעומד כמעט בכל הרשויות בראש הנושא הזה זה גברים."

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) אמר כי "יש פער בין הדיבורים למעשים- למה לא מתקדם כלום?"

ח"כ משה גפני (יהדות התורה), יו"ר הוועדה, סיכם את הדיון באומרו: " יש בעיות שעוד לא נפתרו, לכן הועדה תמשיך את עבודתה.אני דורש בשם חברי ועדת הכספים לחתום על ההסכם ולחתום באופן מיידי."

והוסיף כי "מדינת ישראל מתקצבת את שירותי הדת בתחתית המדרג- לפי דעתי זה אידיאולוגית, לא תקציבית. בלנית נמצאת בשעות לא שעות, לא מתוגמלת על השעות האלה. כל אחד שמגיע לעבודה ומקבל תוספות על כל מיני דברים- היחידות שאין להן את זה זה הבלניות, על כל דבר מדקדקים להן כחוט השערה."