ח"כ משה גפני, לאחר תום דיוני הוועדה למינוי דיינים: "חוסר שליטה מוחלט של ראש הממשלה, אינני זוכר התנהלות כזו שלומיאלית שהייתה אי-פעם בוועדה"

אתמול (2.5.16) התכנסה הוועדה למינוי דיינים, ולאחר ישיבה של שש וחצי שעות הוחלט על מינויו של רב אחד- הרב איגרא, המזוהה עם הציונות הדתית.

המינוי עורר תגובות שונות ומגוונות, קראו כאן

שמונה שנים לא מונו דיינים לבית הדין הגדול, בו אמורים לכהן שבעה דיינים. הם, ביחד עם שני הרבנים הראשיים, אמורים לדון בכל הערעורים של זוגות, משפחות וילדים שנמצאים בשלב הכי קשה בחייהם. גירושין, מזונות, משמורת ילדים, עגונות, מסורבות גט כולם מייחלים להחלטות בית הדין הגדול הדן בערעוריהם.
כאמור, שמונה שנים לא מונו דיינים חדשים, הותיקים פרשו ואף אחד משבעת התקנים לא אוייש.
בית הדין הגדול לא תיפקד. לאחרונה בג״צ התערב והורה לועדה למינוי דיינים, להתכנס ולקיים הצבעה.
היום התכנסנו. שש וחצי שעות ישבנו, יכולנו לבחור 7 דיינים לבית הדין הגדול ועוד 4 לאזורי. בפועל מונה דיין אחד- הרב איגרא.
אז נכון- זהו הישג הסטורי. לראשונה יכהן בבית הדין הגדול דיין חובש כיפה סרוגה אשר שרת כלוחם בצה״ל. כמי שמייצגת את כלל הציבור, אני רואה חשיבות עליונה במינוי דיינים מתונים, ראויים, אוהבי אדם הדוגלים בשוויון בין נשים לגברים. הרב איגרא, הינו דיין מוערך, דואג לנשים וגברים כאחד ואני מברכת אותו על מינויו.
אך הדרך עוד ארוכה. הציבור הבא בשערי בית הדין עדיין משלם מחיר כבד, בין היתר עקב עינוי דין והעדר דיינים. אני תקווה שהועדה תתכנס בקרוב, תתעלה מעל המחלוקות והפוליטיקה ותתקיימנה הצבעות בהם ימונו עוד שישה דיינים לגדול וארבעה לאזורי. אנחנו חייבים זאת לציבור במדינת ישראל.