ח"כ משה גפני (יהדות התורה) חשף: מאות פקחים לא יהודים, שמטפלים במסתננים באופן שוטף, יאכפו את חוק המרכולים

בכינוס סגור של ארגון 'איחוד הצלה' שנערך במוצאי השבת האחרונה בבני ברק, ואשר הקלטה ממנו נחשפה על ידי העיתונאי ישראל כהן מכיכר השבת, נשמע גפני אומר לנוכחים כי על פי סיכום עם ראש הממשלה מאות פקחים לא יהודים, שמטפלים במסתננים באופן שוטף, יאכפו בפועל את חוק המרכולים בערים וברשויות המקומיות.

עוד הדגיש ח"כ גפני, ואמר: "היה סיכום אצל ראש הממשלה, וזה מה שאמור עכשיו להיות. יש בעיה גדולה של אכיפת החוקים, והסיכום היה, היות ובמשרד הפנים יש מאות אולי אפילו יותר מזה, פקחים שמטפלים במסתננים, והם פקחים גויים, פקחים שאינם יהודים, לא משנה, הנושא של אכיפה בתוך חודשיים נכנס למסלול שהמסלול הזה חיובי ואני מקווה שאכן הדברים האלה יקרו. אם תסתיים כל המערכת הזו שעליה דיברנו, אנחנו לא רק שומרים על הסטטוס קוו, אנחנו גם מתקדמים בנושא של שמירת שבת".
גפני ציין, תוך שביקש מהנוכחים לשמור את הדברים בשקט כי החוק יפריע לכל פעולת שר פנים חילוני עתידי: "אם יגיע שר פנים חילוני הוא לא יוכל לאשר חוק עזר לפתיחת מרכולים בשבת בגלל שיש לו מגבלות... הוט צריך להוכיח שיש צורך בזה ולא יכול במחי קולמוס לבטל או לאשר את חוק העזר".

בעקבות הדברים שפורסמו התבטאו מספר חברי כנסת בתגובה:

ח"כ רחל עזריה (כולנו): "כל שינוי באכיפה של עסקים בשבת הוא הפרה של הסטטוס קוו ולא מקובל עלי. חוק המרכולים לא משנה דבר בסטטוס קוו, לכפות על ראשי ערים אכיפה זו כבר הפרה בוטה. לא יקום ולא יהיה."

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו): "אם הסיעות החרדיות חושבות שניתן לפגוע בסטטוס קוו הן טועות. לא יהיה שינוי של מילימטר בסטטוס קוו. ישראל ביתנו תעמוד על הנושא הזה ולא נאפשר לח"כ גפני להוציא לפועל את תכניתו".

ח"כ דוד אמסלם (הליכוד): "חוק המרכולים לא יישנה כלום. אף פיצוציה לא תיסגר, ולא יהיה שום שינוי בפועל בשטח".

לקריאת החשיפה המלאה באתר 'כיכר השבת', לחצו כאן.