ח"כ משה גפני בכנס בחירות: "אם נזכה להיות חלק מן הממשלה, אנחנו נעשה חוק שראשי רשויות לא יכולים לעשות מה שהם רוצים".

אתמול, שני 24.2.2020 נאם ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בכנס בחירות  של המפלגה אשר התקיים ירושלים. במהלך הכנס התייחס יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני אל סוגיית הדת והמדינה והצהיר על מספר התחייבויות בנושא. בין היתר הודיע גפני כי יחוקק חוק נגד תחבורה בשבת, כמו גם בנושא ההתערבות בתכני החינוך וכן בסוגיית מתווה הכותל.

ח"כ משה גפני (יהדות התורה):

"בהתחלה זה התחיל עם ליברמן ועכשיו זה עבר לבני גנץ, ובעצם הם מדברים על זה שלא צריך להשאיר שריד או פליט מהנושא של היהדות ויביאו חס וחלילה לפגיעה ממשית בעולם התורה ובנושא של הגיוס. לא הייתה מציאות כזאת שכמה ראשי רשויות מפעילים תחבורה בשבת. וזה לא רק תחבורה בשבת. זה גם מה שמסביב: המוסכים, המזנונים ושאר הדברים. אם נזכה להיות בעזרת השם חלק מן הממשלה, אנחנו נעשה חוק שראשי רשויות לא יכולים לעשות מה שהם רוצים. זה לא הפקרות שיש מדינה, שהמדינה הזאת נקראת מדינה יהודית ומדינה דמוקרטית, וכל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה? מדינה מתוקנת לא מאפשרת לעשות מה שרוצים".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) צייץ בתגובה:

"תעשו פרצוף מופתע. ממשלת ההלכה תמורת חסינות כבר גיבשה את רשימת החוקים שיעברו ב 100 ימיה הראשונים של הממשלה החרדית. ב 2.3 אתם תקבעו איזו ממשלה תקום כאן. שמים 'ל' בקלפי בעד ממשלה ציונית וליבראלית ונגד כפייה דתית".

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן כתב:

"‏יצא המרצע מן השק. גפני מאשר את מה שאני טוען במשך חודשים. רק ישראל ביתנו חזקה תוכל לעצור את החרדים מלהוציא אל הפועל את החלום להפוך את ישראל למדינת הלכה. ישראל ביתנו חזקה=המפלגות החרדיות באופוזיציה".

שינוי גודל גופנים