ח"כ משה גפני בוועדת הכספים בעקבות פרשת מפעל פיניציה: "אנחנו לא יכולים להשתמש בבקבוקים שמיצרים בשבת".

הבוקר, שני 13.05.2019 במהלך דיון שהתקיים בוועדת הכספים, התייחס יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני אל הטענות להחרמת מפעל פיניציה אשר הועלו בתחילת השבוע.

כזכור, ח"כ יאיר לפיד ביקר אמש במפעל פיניציה שבירוחם ואמר כי יש סכנת סגירה למפעלים בדרום וזאת בשל העבודה כי המפעל ממשיך לפעול בשבת.

ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן): "צעד ראשון בדרך למדינת הלכה שאסור לתת לו לקרות. ביקרתי הבוקר במפעל פיניציה בירוחם. יש על התעשייה בדרום איום חמור, קודם סגרו את נגב קרמיקה, אמיליה קוסמטיק בסכנה, ועכשיו פיניציה בסכנת סגירה שאינה מחויבת המציאות רק בגלל חסידות קיצונית אחת שמתחילה להוביל לחרם נגד המוצרים".

בדיון שהתקיים הבוקר בוועדת הכספים אמר ח"כ משה גפני: "יש וועדה למען השבת שאמרה שאנחנו לא יכולים להשתמש בבקבוקים שמיצרים אותה בשבת ואנחנו לא רוצים להשתמש בהם, לא רוצים לקנות את הבקבוקים האלה, זה לא קשור לחרם, לא רלוונטי המילה הזו. ביקשתי מראש הממשלה יחד עם ליצמן ודיברתי גם עם השר אלי כהן באריכות רבה. יש הצעה שזה לא יעבוד בשבת שיהיו עובדים שאינם יהודים בנוהל יום כיפור יש הצעה שהיא בסופו של דבר צריכה את שיתוף הפעולה של הממשלה שהיא צריכה לסבסד את העניין הזה".

גפני תקף בדבריו את ח"כ יאיר לפיד ואמר: "אני לא בעד חרמות, אני חושב שלא צריך לקנות את הבקבוק הזה. הם אומרים (חסידי גור) שהם לא רוצים לקנות את הבקבוק הזה אי אפשר להכריח אותו, אני קיבלתי כתף חמה מראש הממשלה ויואב הורביץ שהם מוכנים לפתור את הבעיה הזו. אני מבקש לפתור את העניין, יש לנו בעיה שאי אפשר לחייב אדם לקנות מוצר שהוא לא רוצה לקנות וכל אחד מסיבותיו הוא. לעשות מזה פוליטיקה זה מאוד נחמד. זה נשמע טוב שזה בגלל החרדים ובגלל חסידי גור וסוגרים מפעל והולכים הביתה, אני דווקא רואה אור בקצה המנהרה אני לא יודע אם אלא שנסעו לשם גם ניהלו שיחות, אני ניהלתי שיחות".

ח"כ משה גפני המשיך וציין : "הנושאים האלה קרובים לליבי – עושים ויכוח בין חרדים לחילונים. פיניציה זה דבר שאנחנו עוזרים להם בצפון, מלט הר טוב, שם יש בעיות דומות הצלנו אותה כל אלה שדיבר נגדינו לא יודעים במה מדובר".