ח"כ מרב מיכאלי על התבטאות הרב הראשי לצה"ל בנושא השירות המשותף: "אהבתי את המוסר הכפול- אין בעיה לשרת ליד נשים, כל זמן שהן בתפקיד שמספק לך שירותים, לא לוחמות או מקצועיות, חלילה"

במפגש עם בני נוער לפני גיוס שנערך לפני כשבועיים, התבטא הרב הראשי לצה"ל אייל קרים בנושא גיוס בנות למקצועות קרביים ולנושא השירות המשותף באופן כללי. בין השאר אמר הרב באירוע כי הרמטכ"ל גדי איזנקוט התחייב בפניו שצה"ל ישלח ליחידות מעורבות רק חיילים שמעוניינים בכך וששיבוץ ביחידות אלו יעשה רק באישורו של קרים.

קרים אמר לצעירים שאינם צריכים להיות מוטרדים מסוגית גיוס הנשים, כיוון שמי שמתגייס לשירות קרבי ישרת לכל היותר ליד פקידה פלוגתית. לצד זאת, קרים הצהיר כי הוא מעריך את הגדודים המעורבים ואמר ש"ישנן בנות שבמקום לשתות קפה בדיזנגוף אחר הצהריים מבצעות מטלות ביטחון שוטף בגבולות. הן מוכנות למסור את הנפש יום ולילה בגבול שממנו לא חדר מחבל ב-2000 השנים האחרונות". כמו כן אמר כי "מי שהולך להיות לוחם הוא גם לוחם מלחמות השם, לא רק לוחם בחיזבאללה ובחמאס".

בתגובה לדבריו של הרב קרים, התבטאו חברות כנסת בנושא:

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני):
"הכי אהבתי את הזלזול. "ישנן בנות שבמקום לשתות קפה בדיזנגוף אחר הצהריים מבצעות מטלות ביטחון שוטף בגבולות. הן מוכנות למסור את הנפש יום ולילה בגבול שממנו לא חדר מחבל ב-2000 השנים האחרונות". ישנן בנות. אני בטוחה שכבוד הרבה יודע שאני איני כזאת, אני צנועה בדרך כלל, ואיש אלי אינו נטפל.
גם את המוסר הכפול אהבתי. קרים אמר לצעירים שאינם צריכים להיות מוטרדים מסוגית גיוס הנשים, כיוון שמי שמתגייס לשירות קרבי ישרת לכל היותר ליד פקידה פלוגתית. כלומר, אין בעיה לשרת ליד נשים, כל זמן שהן בתפקיד שמספק לך שירותים, לא לוחמות או מקצועיות, חלילה.
שמחתי גם לדעת שחיילי צה"ל מקבלים מספיק זמן אימונים – בבסיס האימונים החטיבתי (בא"ח) של גולני מתקיימת תפילת שחרית שאורכה 50 דקות, ארוכה יותר להערכתו ממה שנהוג בישיבות בבני ברק ושהמפקדים מטפלים בדברים החשובים ביותר – "באירוע כשרותי (הזמנת פיצה עם נקניק במוצב בחרמון למסיבת שחרור, רחמנא ליצלן) מתעסקים היום בצה"ל המפקדים ברמות הכי בכירות".
אייל קרים הרגיע את תלמידי המכינה הדתיים: "אין היום רדיפה של דתיים בצבא, ההפך הוא הנכון". נכון, יש רדיפה של נשים ושל חילוניים.
אם הרמטכ"ל חושב שזה צבא השם ונתניהו סבור שזאת מדינת הלכה אז הרב הצבאי אייל קרים הוא ממש אחלה וצריך לבטל את חובת השירות לנשים לאלתר. אם אנחנו עדיין מדינה דמוקרטית וצבא הגנה לישראל, אייל קרים צריך להיות מפוטר מהצבא ולא לקבל יותר שקל אחד מהמדינה. באף תפקיד."


ח"כ מיכל רוזין (מרצ):

 
"כשהרב קרים הכשיר בעבר אונס נשים בזמן מלחמה, הביע התנגדות לגיוס נשים לצה"ל, טען שיש להרוג מחבלים מתאבדים שנפצעו, ושהיחס להומואים צריך להיות כאל "חולים בעלי מום" הוא זכה לרוח גבית מהרמטכ״ל, שהחליט למרות עמדותיו, למנותו כרב הראשי לצה"ל. רק בעקבות העתירה לבג"צ של זהבה גלאון תמר זנדברג, ושלי, נגד מינויו לרב הראשי בצה"ל, השהה בג״צ את המינוי עד להבהרות מצד הרמטכ״ל. האחרון מצידו טען שמדובר באמירות ישנות, לא רלבנטיות ושאייל קרים כבר לא חושב כך. 
מעניין כיצד מצדיק הרמטכ״ל את האמירות המתפרסמות הבוקר, ב" הארץ", דברי השבח על אופק בוכריס, שנחשד באונס והורשע בהתנהלות בלתי הולמת ובבעילה אסורה בהסכמה. או על תת אלוף מרדכי כהנא, שנחשד בהחזקת נשק ואמצעי לחימה בניגוד לחוק. התגאות בחובשי כיפה, רק משום שהם כאלה,  בהתעלמות מהיותם עבריינים מורשעים היא מוסר כפול מפי אדם שאמור להוות דמות ומופת בצה"ל.
מי שמפאר עברייני מין מורשעים לא פלא שמזלזל בנשים. הלעג על שירות הנשים בצה"ל וניסיון ה״הרגעה״ לגברים הצעירים, שהוא עצמו מהווה בלם להתקדמות נשים בצבא, לא רק שמעליבה חיילות ומועמדות לשירות אלא גם מנוגדת לעמדת הצבא ולמאמץ האדיר לשילוב נשים בצה״ל.
עד כה לא מצא לנכון הרמטכ״ל להגיב על האמירות הנלוזות, ואם לא יעשה כן הוא בעצם מעביר לציבור מסר ברור של הסכמה שבשתיקה."

לקריאת הכתבה המלאה בנושא באתר 'הארץ', לחצו כאן.