ח"כ מקלב במכתב לשר העבודה והרווחה: "אשר למאפיות מצות היד קבלת אישור מפעל ועובד חיוני בשעת חירום".

הבוקר, חמישי 19.3.2020 יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ יואב בן צור, שיגר מכתב לשר העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, ח"כ אופיר אקוניס (הליכוד), בדרישה לאפשר למפעלים לייצור מצות יין ומוצרי יסוד לחג לייצר גם במקרה ויוטל עוצר כללי על המשק.

ח"כ יואב בן צור (ש"ס) כותב במכתב:

"על שולחני הצטברו פניות רבות של אזרחים החוששים ממחסור של מוצרי יסוד בחג הפסח לאור מצב החירום המיוחד בו שרוי המשק בשל מגיפת הקורונה. אני סמוך ובטוח כי כבר נתת דעתך לכך וכי הנך פועל למתן אישורים למפעלים המספקים מצות בשר יין עופות ודגים להמשיך בפעולותם גם במקרה בו יוטל סגר מלא על מדינת ישראל".

גם ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) שיגר פנייה אל שר הרווחה ח"כ אופיר אקוניס (הליכוד) ואל שר הכלכלה ח"כ אלי כהן (הליכוד) בדרישה להחריג את מאפיות המצות ומאפיות מצות היד ולהכלילם כמפעלים חיוניים, בכדי להסדיר את אספקת המצות ומצות היד בפרט לחג הפסח.

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) כותב במכתב:

"היות ובעוד שלושה שבועות יחול בעז"ה חג הפסח ומאפיות המצות עובדות במשמרות כפולות בכדי להספיק ולספק את הביקוש למצות יד כאשר ישנם רבבות האוכלים בחג הפסח אך ורק מצות יד, אבקשך כי תאשר למאפיות מצות היד ולעובדיהם קבלת אישור מפעל ועובד חיוני בשעת חירום כדי שחס ושלום לא יווצר מחסור במצות מהודרות לחג הפסח".