ח"כ מלינובסקי בנושא בדיקת היהדות של יוצאי מדינות ברית המועצות לשעבר: "היום כמיליון איש נמצאים תחת החשד שהם לא בסדר"

ביום שלישי ה-26.12.2017 התראיינה חברת הכנסת יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) לרזי ברקאי ורינה מצליח בתחנת הרדיו גלי צה"ל, בהמשך לדיונים שיזמה בוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני), בנושא בדיקת היהדות לישראלים יוצאי מדינות ברית המועצות לשעבר, שמבצעת לשכת 'נתיב' בהוראת רשות ההגירה והאוכלוסין ומשרד הפנים. ח"כ מלינובסקי סיכמה שלאחר שהוחלט על שינוי הנוהל, היא רוצה להסתכל כלפי העתיד. 

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו)
היום, אני בארץ 20 שנים, ואם מחר אני ארצה להינשא לבחור מחו"ל, מחר יישלחו אותי לבדיקות כאלה. כשאני נבחרתי לכנסת, שזה אירוע לא פחות דרמטי, אף אחד לא בדק את אזרחותי ונאמנותי. מיליון איש היום נמצאים תחת חשד, אאם אתה צריך משהו ממשרד הפנים, להינשא וכו', יתחילו לבדוק אותך. כמו המקרה שהוצג של הבן אדם שרוצה להעלות את הסבתא שלו שהיא יהודיה ניצולת שואה. 

יש מגוון של סיפורים, אלו  רק דוגמאות, היום מיליון איש נמצאים תחת החשד שהם לא בסדר. גורמי המקצוע אומרים אנחנו מבינים שיש בעיה, זה לא חוקי, זה לא מידתי, זה פוגע, זה אומר שיש אפלייה, בואו נסתכל כלפי העתיד, אני מסכימה עם זה. יהיו מקרים בודדים שמלכתחילה היה חשד לזיוף מסמכים, בשביל אזרחות.

להאזנה לראיון המלא