ח"כ מירי רגב: "אין ספק שהמועצות הדתיות זה פרה חולבת למנויים והבית היהודי ניצל את זה מאד יפה"

כך אמרה ח"כ מירי רגב בדיון שנערך היום (8.12) בנושא "מחטפים פוליטיים במועצות הדתיות למרות פיזור הכנסת". בדיון, תקפה ח"כ רגב בצורה נחרצת את סיעת "הבית היהודי" והאשימה אותם במחטפים פוליטיים. נציגי המשרד לשירותי דת ונציגי ארגון המועצות הדתיות כפרו בהאשמות וניסו להסביר שהכל עובד בהתאם לתקנות כאשר הניסיונות למנויים פוליטיים לא אושרו. כמו כן, הנציגים ציינו שבמקרים חריגים הם פונים ליועמ"ש כאשר מנויים פוליטיים נדרשים לעמוד בדרישות סף מיוחדות.
הדיון נסגר בכך שח"כ מירי רגב מכריזה שהמצב ישאר כפי שהוא ולא יהיו מנויים חדשים עד לאחרי הבחירות, אז שר הדתות החדש יטפל בזה. 

להלן עיקרי הדברים שנאמרו בדיון (הפרוטוקול המלא יעלה בהמשך):

ח"כ מירי רגב: "הדיון בנושא המחטפים הפוליטיים במועצות הדתיות של מפלגת הבית היהודי של בנט. אמרנו בדיון הקודם שלא נאפשר מחטף של מנויים פוליטיים. לא ייתכן שלפני פיזור הכנסת משרד הדתות חושב שהוא יכול למנות אנשים שלו. פעם אמרתי לבן דהן שפעם היו עושים הכל בבושה מתחת לשולחן היום זה הכל עלה שולחן אין אלוהים! אתם עושים מה שאתם רוצים. אמרנו שמנויים במועצות דתיות צריכות להגיע בהבנה עם ראשי מועצות וראשי ערים. קיימנו על זה מס דיונים. אם לה היינו הולכים לבחירות היינו יכולים להביא תיקון חקיקה חדשה. משהו הגון בכל מה שקשור למנויים במועצות הדתיות. אם לא תצר הנחייה ברורה של היועץ המשפטי שמבהירה למשרד הדתות שאין מנויים פוליטיים אז יש כאן בעיה של משרד דתות שפועל בניגוד לחוק. ברגע שמודיעים על פיזור הכנסת אין מנויים! היועמ"ש העביר הנחיות! דיברתי עם יועמ"ש. בעקבות הלחץ שלי והדיונים שעשינו בעקבות המחטפים והמנויים הפוליטיים של היהודים. שאין הבנות בין משרד הדתות ראש הרשות.ביקשתי לעצור את כל המנויים. מה שכרגע קיים יאריכו את זה ואחרי הבחירות שר הדתות החדש יטפל בזה. רצו שנבטל את הדיון ולא הסכמתי. נאמר לי פה שמקרים חריגים זה מגיע ליועמ"ש ואני אומר לו שכל מקרה כזה צריך להיות בתיאום עם הרשות. לא יהיו מנויים לפני שיהיה שר!

נציג המשרד לשירותי דת: "ככל שמדובר במנויים בעלי זיקה פוליטית נדרשים לדרישות סף מיוחדות".

ח"כ מירי רגב: "בעזרת השם הבית היהודי יהיה חזק הליכוד יהיה חזק החרדים יהיו חזקים ונעשה לעם ישראל דברים טובים".

ח"כ אורי מקלב: "עבר מהעולם הדברים האלה! לאור יום מונעים הרכב מנוי של מועצה דתית בגלל דרישה של מינוי פוליטי!"

ח"כ מירי רגב: "אין ספק שהמועצות הדתיות זה פרה חולבת למנויים והבית היהודי ניצל את זה מאד יפה אבל עכשיו כל המחטף נעצר! עד הבחירות נשמור את המצב כפי שהוא. במקרים חריגים שיבואו להחלטה אצל היועמ"ש נבקש שכל שינוי בהחלטתו יהיה מחוייב להסכמה עם ראש העיר וראש המועצה כדי למנוע מצב של מחטף פוליטי. אני מבקשת לוודא שבנס ציונה אין שום שינוי!"

שינוי גודל גופנים