ח"כ מיכל רוזין: "על שר הדתות לפעול להכשרת הרבנים בנושא הפגיעות המיניות"

את הדברים כתבה ח"כ מיכל רוזין בעמוד הפייסבוק שלה בעקבות תחקיר "ידיעות אחרונות" לפיו עשרות רבנים בכירים ברחבי הארץ שותפים לטיוח והשתקה של מקרי תקיפה מינית בחברה החרדית. 
עוד כתבה ח"כ רוזין כי "הגשתי הבוקר הצעת חוק שנוסחה ביחד עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, שתכליל את הרבנים בחובת הדיווח, כפי שקיים בחוק לגבי פסיכולוגים לדוגמא. אי הדיווח יגרור אחריו מאסר בפועל. על שר הדתות לפעול להכשרת הרבנים בנושא הפגיעות המיניות ולפעול בשיתוף פעולה עם רשויות האכיפה למציאת הדרך הנכונה וההולמת ביותר לטיפול בתופעה".

להלן דבריה של ח"כ מיכל רוזין:

"תחקיר ידיעות אחרונות הבוקר חושף תמונה מצמררת, לפיה עשרות רבנים בכירים ברחבי הארץ שותפים לטיוח והשתקה של מקרי תקיפה מינית בחברה החרדית. תירוצים, הצדקות ונסיבות מקלות, האשמת הקורבן ובורות. מ״עצות״ הרבנים עולה תמונה עגומה ועצובה על חוסר אמון בהליך הפלילי ובגורמי האכיפה מחד, ומחסור במענים קהילתיים אמיתיים להתמודדות במגפת הפגיעות המיניות בחברה החרדית מאידך. מדובר במחדל שנע בין אזלת יד להזנחה פושעת. אי נקיטת עמדה ואי הדיווח לרשויות, מהווה פגיעה נוספת בנפגעים עצמם ולעיתים בנפגעים אחרים שיפגעו מתוקף שנהנה מהגנה של הרבנים בחסות סיבות חברתיות של פגיעה בשידוכין או במשפחתו של הפוגע, וגרוע מכך, בשמם הטוב של האברכים.
הגשתי הבוקר הצעת חוק שנוסחה ביחד עם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, שתכליל את הרבנים בחובת הדיווח, כפי שקיים בחוק לגבי פסיכולוגים לדוגמא. אי הדיווח יגרור אחריו מאסר בפועל. על שר הדתות לפעול להכשרת הרבנים בנושא הפגיעות המיניות ולפעול בשיתוף פעולה עם רשויות האכיפה למציאת הדרך הנכונה וההולמת ביותר לטיפול בתופעה."

לסטטוס בעמוד הפייסבוק של ח"כ רוזין, לחצ/י כאן 
לידיעה מאתר YNET, לחצ/י כאן