ח"כ מיכל רוזין בשאילתה לשר החינוך, ח"כ נפתלי בנט: " יש פה מחאה גורפת ארצית, בתי הספר טוענים שיש פה הנחיה של משרד החינוך על אורך המכנסיים של בנות בבתי ספר ממלכתיים".

היום, שני 18.06.2018 פנתה ח"כ מיכל רוזין (מרצ) במהלך המליאה בשאילתה לשר החינוך, ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי) בנושא בתי הספר הממלכתיים אשר טוענים כי קיימת הנחייה מטעם משרד החינוך בנוגע לאורך המכנס של בנות המגיעות לבית הספר.

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) : "בבתי ספר ממלכתיים רבים נקבע לפי התקנון הבית ספרי שאסור להגיע לבית הספר עם מכנס קצר מגובה הברך. לשאלת ההורים, גם אני כהורה  נאמר שלא מדובר בשאלת צניעות. אבל כיוון שכמעט ולא ניתן להשיג מכנסי ברך לבנות, הבנות נאלצות להגיע במכנסיים ארוכים, כשהבנים מגיעים בקצרים. ימי החום הקשים, כשאתה מגיע לחצר בית הספר ורואה את כל הבנות עם ארוך והבנים עם קצר, זה פשוט באמת מכעיס. הבנים, דרך אגב, שמגיעים עם מכנס קצר מגובה הברך לא נענשים, ובנות שמגיעות בדיוק באותו אורך כמו הבנים נענשות, מקבלות הערה, יורדת להם נקודה בציון בתעודה. עכשיו, יש פה דוגמאות, רשימה ארוכה של בתי ספר ברחבי הארץ: ליידי דייוויס בתל אביב, בליך ברמת גן, חטיבת ביניים בכפר סבא, רמת הגולן, "מגן" בתל אביב, דוד ילין, ואני חייבת לומר שוב, גם ביהוד, גם בבית הספר של הבת שלי. ביהודה אפילו הגדילו לעשות וזה לא בית הספר היחיד – שפשוט העמידו את הבנות למסדר מדידה של אורך המכנסיים. מצד אני יודעת על פי התקנון ולמדתי וקראתי, התקנון אומר שבית הספר אמור להחליט. אבל בתי הספר – ועובדה שיש פה מחאה גורפת ארצית בתי הספר טוענים שיש פה הנחיה של משרד החינוך.

  שר החינוך ח"כ נפתלי בנט (הבית היהודי) : "הגישה שלי נורא פשוטה פה. אני סומך בכל דבר על המנהלים ובאופן עקבי מגבה. למה? כי המנהל מכיר את הקהילה שלו. יש קהילות שזה כדאי, יש קהילות שזה לא הגיוני. הדבר האחרון שאני רוצה לעשות כשר חינוך במגוון תחומים זה לתת הוראות פוזיטיביות פעם אחר פעם אחר פעם. זה נורא מפתה, כל שני וחמישי יש בקשות כאלה ואחרות, ואני נותן את הגב. אבל אני עקבי בדבר הזה. כמו שאני לא אתערב פה, גם פה אני לא אתערב. כל עוד זה במרחב שאין גזענות ואין משהו ששולל את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית – אני מאמין שההורים, הקהילה, המנהל, הם יודעים יותר טוב ממני ואני לא רוצה להתערב להם בדבר הזה. אני כן אודיע שנגבה כל מנהל במה שהוא יחליט".