ח"כ מיכאל ביטון בריאיון ל'בחדרי חרדים': " יש חשיבות בשמירת ערכים יהודיים של שבת והכותל בלי חילול השם".

אתמול, שלישי 14.5.2019 התראיין ח"כ מיכאל ביטון (כחול לבן), לאתר החדשות החרדי 'בחדרי חרדים' אודות מתווה הכותל, משבר המפעל פיניציה והיחס בין מדינת ישראל לתפוצות.

אודות משבר המפעל בפיניציה אמר:

"זה מפעל שיש לו 40 שנה היתר עבודה בשבת ולא הייתה שם בעיה, הרבה אנשים דתיים סומכים על ההכשר רק צריך למצוא מתווה שיעזבו את המפעל בשקט. אם יפגעו בו, זה מאות משפחות בלי פרנסה, זה אסון, זה חילול השם".

כאשר נשאל על חוק הגיוס, אמר:

"אפשר גם בלי מלחמות דת, אפשר לשבת ולפתור גם את חוק הגיוס, אפשר לסכם כי אם אתה מזייף בלימוד תורה אתה יוכל ללכת לצבא ואם אתה לא רוצה צבא אז אתה יכול ללכת לזק"א או למד"א ואם לא אז לך לעסוק בחינוך וזה ייחשב לך כמסלול צבאי".

על היחסים של ישראל עם התפוצות אמר:

"חייבים שלגולה תהיה קשר עם מדינת ישראל. הם חלשים ולא פיננסים עם היכולת שלו להתמודד עם התבוללות, רק הקשר עם ישראל מסייע. גם בנושא מתווה הכותל שהיא הייתה פשרה שהרבנות הייתה חלק מזה – אני נגד מלחמות דת. צריך כבוד והסכמה, שמירת סטטוס קוו, יש חשיבות בשמירת ערכים יהודיים של שבת והכותל בלי חילול השם – כל המלחמות ליד הכותל זה רק חילול השם".

ח"כ מיכאל ביטון הקים שדולה ראשונה שתעסוק בנושא מסורתית חברתית לצד שדולה אותה הוא מקים בימים אלה שתעסוק בצרכי התפוצות מול מדינת ישראל.

לקריאת הריאיון המלא יש ללחוץ כאן