ח"כ מיכאלי: "דרעי משתמש במשרד בראשו הוא עומד כדי לכונן בפועל מדינת הלכה"

את הדברים אמרה אתמול (26/9) ח"כ מרב מיכאלי ("המחנה הציוני") לעיתון דה מארקר בעקבות החלטת שר הכלכלה, ח"כ אריה דרעי (ש"ס), להפסיק את עבודות התשתית על הרכבת בשבת.
במשרד הכלכלה הסבירו כי המדיניות בנוגע למתן היתרים לעבודה בשבת במקרים דחופים, לא השתנתה, אך במקביל הודיעו כי מעתה חברות ממשלתיות שרוצות לעבוד בשבת, יידרשו לצרף אישור מהשר הממונה עליהן.

עוד אמרה ח"כ מיכאלי: "אחרי הניסיון לבטל את הכדורגל בשבת, ממשיך השר דרעי למוטט את הסטטוס קוו כשעכשיו הרכבת על הפרק. לא מפריע לו שזה פוגע בחיילים וחיילות שמגיעים הביתה לסוף שבוע קצר, בסטודנטים שמתחילים את הלימודים ביום ראשון מוקדם בבוקר או בתושבות הפריפריה שממילא עוד לא נהנות מרכבת מהירה למרכז הארץ."
בנוסף אמרה כי :"במסווה של מפלגה חברתית שדואגת ל"שקופים", דרעי ממשיך לפגוע באוכלוסיה המוחלשת ביותר בישראל ומשתמש במשרד בראשו הוא עומד כדי לכונן בפועל מדינת הלכה."
עם זאת, בג"ץ הקפיא לעת עתה את החלטת משרד הכלכלה.
מקורות במשרד הכלכלה מסרו כי החלטת שר התחבורה, ח"כ ישראל כ"ץ, לאסור על הרכבת לעבוד בשבת, הגיעה בעקבות שיחה עם ח"כ דרעי. 
בעקבות הוראת ח"כ כ"ץ, החליט ח"כ דרעי לדרוש מכל חברה ממשלתית שמעוניינת לעבוד בשבת את חתימת השר הממונה עליה. 
 
גורמים במשרד התחבורה אמרו בתגובה כי "משרד הכלכלה, בראשו עומד השר דרעי, הוא האחראי בלעדית למתן אישורים לעבודה נדרשת בשבת (באמצעות הממונה על שעות עבודה ומנוחה) וזאת בהתאם לחוק ולסטטוס קוו הנוהג במדינת ישראל מזה שנים רבות. במידה שהשר דרעי רוצה להשתחרר מאחריותו, כשם שעשה גם בתחומים נוספים (מינוי שופטים לבתי דין לעבודה, מיתווה הגז), עליו לעשות זאת בדרך מסודרת ורישמית ולא באמצעות ניסיון לשנות נהלים, באופן חד צדדי, בדרך המנוגדת לחוק ולמינהל התקין. לשר התחבורה אין כל סמכות, וגם אין בידיו הכלים המתאימים לעסוק בנושא זה".