ח"כ מייקל אורן במהלך מפגש בין מנהלי הישיבות והאולפנות של מחוז ירושלים, לנציגי יהדות ארה"ב: "עדיין לא הגענו להבנה של משמעות מדינת הלאום של העם היהודי".

במהלך השבוע האחרון, נערך מפגש בין מנהלי הישיבות והאולפנות של מחוז ירושלים, לנציגי יהדות ארה"ב. יוזמת המפגש, משותפת לעמותת 'יסודות' שבמכללת הרצוג, והמפקח על החינוך העי"ס בחמ"ד במחוז י-ם קובי עמר כחלק מ'מסע המנהלים' של בתי הספר העל-יסודיים של מחוז ירושלים בחמ"ד.


בין המשתתפים בכנס, לקחו חלק הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, ראש מנהל החמ"ד ומחמ"ד מחוז ירושלים מר אלכס גליקסברג.

המפגש, הראשון מסוגו, הפגיש בין נציגי הארגונים הבולטים של יהדות ארה"ב, לבין מנהלי החמ"ד, אשר שמעו לראשונה על האתגרים, ההתמודדות והכאב שמלווה את הקהילות היהודיות בצפון אמריקה.

ח"כ מייקל אורן, אשר שימש כשגריר ישראל בארה"ב פגש את המנהלים וטען כי התקשורת הישראלית נוהגת לתאר את יהדות התפוצות בשני מונחים התבוללות או אנטישמיות, ולהימנע מסוגים אחרים של שיח, כגון תיאור הישגים והצלחות של יהדות ארה"ב.

ח"כ מייקל אורן (כולנו): "צריך לזכור שאין לנו עם אחר. היחסים עם יהדות ארה"ב כוללים גם אינטרס כלכלי וביטחוני – אבל מעל הכל, אינטרס ערכי. כתנועה ציונית, שאפנו להקים פה מדינת לאום של העם היהודי. נדמה לי שעדיין לא הגענו להבנה של משמעות הדבר הזה, מה מחויבותנו כמדינת לאום כלפי העם היהודי. היא צבאית וביטחונית בלבד? או שיש כאן גם מחויבות להמשכיות היהודית? אני קורא לכם, כאנשי חינוך, להצטרף למאמץ הזה".