ח"כ מוסי רז (מרצ) על העתירה שהוגשה כנגד האיסור על הכנסת חמץ לבתי חולים בפסח: "צריך לאפשר לכל אדם לאכול את מה שהוא רוצה במטרה להבטיח את בריאותו"

בתשובה לעתירה נגד הנוהל לפיו חל איסור על הכנסת חמץ לבתי חולים במהלך חג הפסח שנידון היום בבג"ץ, והוגשה על ידי הפורום החילוני וחברי כנסת מהאופוזיציה נגד משרד הבריאות והרבנות הראשית מסרה המדינה כי ההליך נועד להבטיח שבתי החולים יהיו נגישים לשומרי כשרות בפסח. לצד זאת, ציינה כי מעתה מבקרים יוכלו להפקיד מזון לא כשר בכניסה לבית החולים, ולקבלו חזרה ביציאה.

בתשובת המדינה לעתירה היא מגבה את החלטת הרבנות הראשית ומבקשת להמשיך ולהחיל את ההסדר:

"אין כל עילה לביטול הנוהל המתנה מתן תעודות כשרות לבתי החולים, במניעת הכנסת מזון לשטחי בתי החולים בימות פסח. לשם מימוש הנוהל, נוהגים בתי החולים להציב בכניסות לשטחיהם שלטים המורים לציבור הנכנסים בשערי בתי החולים, להנחות את המבקרים בדבר איסור הכנסת מזון לבית החולים בחג הפסח. ככל שיימצא, אגב החיפוש הביטחוני, כי בכליהם של המבקרים נמצא מזון אשר אינו פירות או ירקות טריים ושלמים או מזון ארוז הנושא תווית כשרות לפסח מגורם מוסמך, יופנו המבקרים למקומות נאותים בכניסה שבהם יוכלו להפקיד את המזון ולקבלו בצאתם מבית החולים''.
כך כתב ח"כ מוסי רז (מרצ) בעמוד הפייסבוק שלו בעקבות תשובת המדינה:

"הכפייה הדתית חייבת לצאת לנו מהצלחת! 
במיוחד במצבים קשים, בעת מחלה ואישפוז – צריך לאפשר לכל אדם לאכול את מה שהוא רוצה במטרה להבטיח את בריאותו.בבתי החולים, מוחרם החמץ כאילו כל המאושפזים ובני משפחתם מעוניינים בכך. "בפסח לפני שנה באנו לשמח את סבא שלנו שהיה במצב לא פשוט. הבאנו אוכל מהבית. לאחר החיפוש המביש נאלצנו להוציא את סבא החוצה ולאכול איתו בחניון עם חמצן שגררנו החוצה". עזרו לנו להילחם על החירות שלנו, בחג שהכי אמור לסמל את החופש שלנו. תמכו בבג"צ שהגשנו נגד נוהל החרמת חמץ בבתי חולים (לינק בתגובה הראשונה). חיה ותן לחיות."