ח"כ מוסי רז (מרצ): " יותר מ-48 שעות ללא תחבורה ציבורית. הסטטוס קוו שנקבע בקום המדינה ממשיך להשפיע בצורה דרמטית על חיינו, למרות השינויים האדירים שעברה החברה הישראלית".

  ביום שבת 19.05.2018, ערב חג השבועות פרסם ח"כ מוסי רז (מרצ) בדף הפייסבוק שלו, פוסט בו הוא מבקר את העובדה כי לא מתקיימת תחבורה ציבורית בימי שבת וחג.

ח"כ מוסי רז (מרצ): "יותר מ-48 שעות ללא תחבורה ציבורית. הסטטוס קוו שנקבע בקום המדינה ממשיך להשפיע בצורה דרמטית על חיינו, למרות השינויים האדירים שעברה החברה הישראלית. הסטטוס קוו כבר בעצם לא קיים – אבל תחבורה ציבורית בשבת עדיין אין. מכיוון שהסטטוס קוו השתנה יש להתאימו למציאות. אם יש צורך בפתרון יצירתי, ניתן למצוא אותו: אם הבעיה היא בבעלות היהודית של החברה, אפשר להוציא מכרז להפעלת תחבורה בשבת לחברות בבעלות לא יהודית, או לקבוע שיועסקו בשבת רק נהגים לא יהודים; פתרון יצירתי אפילו יותר הוא למכור את החברה ערב כניסת השבת לאותו ערבי מאבו-גוש שקונה את החמץ של המדינה ולקנות אותה בחזרה במוצאי השבת. האיסור על תחבורה ציבורית בשבת, כשרוב הציבור מחזיק ברכב פרטי, מונע למעשה תנועה מהשליש המוחלש של החברה הישראלית והוא מהווה אפליה בוטה בינם לבין החזקים".
 
לצפייה בדבריו המלאים של ח"כ מוסי רז יש ללחוץ כאן

שינוי גודל גופנים