ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) בדיון על פונדקאות לזוגות להט"ב: "מדינת ישראל צריכה להיות המובילה של הסטיות בעולם?"

בדיון בוועדת העבודה והרווחה בראשות ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) שדנה מוקדם יותר היום בהצעת חוק הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד) (תיקון מס' 2), התשע"ז-2017 הנוגעת לפונדקאות עבור נשים שאין להן בן זוג. בין השאר נכחו בדיון נציגי הקהילה הגאה שדרשו שמדינת ישראל תסייע להם בהליכי פונדקאות.

הנה כמה מן הדברים שנאמרו בדיון:

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי):
"יש פה מדינה יהודית ודמוקרטית. מדינת ישראל צריכה להיות המובילה של הסטיות בעולם? מדינת ישראל מובילה היום את המוסר בעולם, את המשפחה בעולם, ולא את הסטיות בעולם. את האמת הזאת צריך להגיד מעל כל במה. העולם הנאור לקח מאיתנו את הנקודה הזאת של מתן תורה, רוב רובו של העולם הנאור מאמין במשפחה של אבא, אמא, ילדים כייסוד. משפחה זה הקן, ויש לו השלכות רבות מצד הטבעיות, הטבע של האבא והטבע של האמא. החושך לא שייך לצד אחד, וגם האור לא לצד אחד. אלא, לעם ישראל כולו, וכך היה תמיד. אמרה פה נציגת משרד הבריאות שהעיין של פונדקאות הוא לא עניין של מה בכך, וההלכה היהודית מחפשת כל מה שאפשר כדי לסייע בתוך אותו תחום מורכב של מוסר, ומדינות העולם לומדות מאיתנו, מבקשות לדעת את העמדה היהודית בנושא. לכל ילד מגיע שיהיו גם אבא וגם אמא עם הסיכויים הכי טובים, כמו שהטבע ברא. גם מדינת ישראל שבבסיסה היא יהודית ודמוקרטית תחפש דרך לייצור חיים עבור כל מי שהטבע ברא, אני חוזר ואומר המשפחה היא אבן יסוד עבור עם ישראל והעולם כולו. ראוי שהמוסר היהודי הזה יישמש לנו כמגדלור לגידול ילדים. גירושין הוא דבר שמתאפשר בעם ישראל, אבל אנחנו לא מעודדים אותו כדי שילדים יישארו באותו התא."

ח"כ מאיר כהן (יש עתיד):  "אני דורש שתחזור בך מהמילה סטייה, אנחנו נמצאים לא בתקופת האופל. הם לא סוטים, אני מבקש ממך כמפקד בצה"ל וכאיש שאני מאוד מעריך לחזור בך מהמילה הזאת. היא לא צריכה להיאמר כאן מעל כנסת ישראל."   ח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני): "טבעי זה לא ערך, גם ניתוח לב פתוח זה לא טבעי, וכולנו שמחים על הדברים שהתאפשרו לנו. בתנ"ך אפשר היה לסקול אנשים באבנים, אני מניחה שזה היה אפשרי בתקופה ההיא. אני גאה בדברים שהבאנו לעולם- כמו השבת. זה לא אומר שאנחנו צריכים להעתיק את מה שהיה לפני 2,000 שנה. העולם מתקדם, הזמן מתקדם, בחברה הישראלית ההכרה בזכויות הלהט"ב מגיעה לקונזוס. אתה אומר שאתה סופר אותי בעולם היהודי, אז לא אתה לא, אתה פוסל אותי ואת ח"כ מרב בן ארי שאמרה איך בנוי התא המשפחתי שלה. אתה הומפוב, אתה מפלה חלק גדול מהעם בישראל. אני חושבת שצריך לממן גם ישיבות, אני שמחה שמדינת ישראל ממנת בתי כנסת ומקוואות, אבל כמו שאני שמחה שזה קורה, אני רוצה שגם אנשים שאוהבים את בני מינם יוכלו לעשות זאת. אתם הפסדתם כבר בקרב, עכשיו מה שנשאר זה לראות כמה ייפגעו בדרך."  ח"כ יאיר לפיד (יאיר לפיד): "אמירתו של מוטי יוגב על הקהילה הלהט”בית מתועבת. ישראל צריכה להוביל בשוויון, בפתיחות ובסובלנות לכל אדם. אני קורא לנפתלי בנט לגנות את האמירה בשם הבית היהודי כולו."

ח"כ עפר שלח (יש עתיד):
"דבריו החשוכים של ח״כ מוטי יוגב על הקהילה הלהט״בית מקוממים כל אדם סביר, ומעידים על אומרם ועל מפלגתו. 
אבל להתקומם לא מספיק: על הממשלה לקדם, מתוך דין רציפות, את הצעת החוק המאפשרת פונדקאות גם ללהט״בים, שהכינה יעל גרמן כשרת הבריאות ועברה בקריאה ראשונה ביוזמת יש עתיד בכנסת הקודמת.
לא מספיק לגנות את מי שמדבר דברי בלע הזויים; צריך גם לתבוע מעשה ממי שיכול לעשות צדק, ולא עושה" .

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני):
"הסטייה היחידה כאן היא שאדם עם עמדות חשוכות ומזוהמות כמו של האייתולות באיראן מכהן בכנסת; מפחידה עוד יותר המחשבה שהצלחת להשפיע על בני נוער כמזכ"ל תנועת נוער. בדיוק כמו הרבנים הקיצוניים גם את המאבק הזה הפסדתם מזמן, שוויון זכויות הוא רק עניין של זמן. תתמודד או לך לפסיכולוג".