ח"כ מוזס: "השבת היא ערך עליון ולא ניתנת לחלוקה אזורית"

בתאריך ה-5.11.2017 התראיין ח"כ אליעזר מוזס (יהדות התורה) לתכנית אולפן פתוח של ערוץ הכנסת בנושא החוקים אשר עלו בוועדת שרים לחקיקה בנושא מקום השבת במרחב הציבורי בישראל, על רקע פסיקת בג"ץ לאשר את חוק העזר העירוני של עיריית ת"א המאשר  פתיחת עסקים בשבת בעיר.

להלן עיקרי הדברים:
אנחנו לא צריכים לעשות משבר, בעז"ה אנחנו נשיג את מה שאנחנו רוצים להשיג. הצע"ח של ח"כ גפני אומרת שאנחנו חוזרים לייסוד הממשלה הזאת עם סעיף שאומר סטטוס-קוו, שמירת שבת ולא יהיו מרכולים פתוחים בהכשר הבג"ץ. השבת היא ערך עליון ולא ניתנת לחלוקה אזורית, שבת ניתנת גם לת"א וגם לבני ברק.
אנחנו לא יכולים לתת הכשר לדברים האלה. אנחנו פתוחים לשמוע בשבוע הקרוב, עד ההכרעה של וועדת שרים, לשמוע האם באים ואומרים שיש איוזשהיא הצעה אטרקטיבית שיכולה לענות על השבת, על הסטטוס-קוו. אנחנו דואגים ביחד, גם לשבת וגם לבעלי המרכולים. הם (בעלי המרכולים) פנו לבית המשפט, לא אנחנו, הציבור לא יודע את זה.
דוד בן גוריון כותב 3 דברים נותנת את ההצדקה של שמירת מדינת היהודים: שמירת השבת בפרהסיה, כשרות בפהרסיה, נישואין וגירושין כדת משה וישראל. בן גוריון הזה הבין את מה שלא מבינים הדורות הבאים. מה שכל אחד עושה באופן פרטי כואב לי, אבל זה החשבון שלו. את הפרהסיה אני רוצה קצת לשמר, כמו שראוי במדינת היהודים. אם הוא נוסע ברכב הפרטי שלו, זאת לא פרהסיה, לא אני קניתי לו. תחבורה ציבורית זה מיסים, זה המיסים שלי וכסף שלי, ואני לא רוצה שזה יילך לשם. אני לא דואג לילדים שלי, אני דואג לילדים שלכם.

לצפייה בראיון המלא