ח"כ לשעבר ניצן הורוביץ נבחר לתפקיד יו"ר מפלגת מרצ: "נבחרתי להיות הראשון מהקהילה שעומד בראש מפלגה בישראל".

במהלך סוף השבוע, חמישי 27.6.2019 חבר הכנסת לשעבר ניצן הורוביץ נבחר לתפקיד יו"ר מפלגת מרצ לאחר שזכה ב-56% מקולות חברי ועידת המפלגה. יושבת הראש הנוכחית של מרצ, ח"כ תמר זנדברג, קיבלה 43% מהקולות.

ניצן הורוביץ הוא פוליטיקאי ישראלי ועורך דין בהכשרתו. לפני כן היה עיתונאי, פרשן לעניינים בינלאומיים ויוצר דוקומנטרי.

כיהן כחבר הכנסת מטעם מרצ במשך שתי קדנציות (2009–2015), והיה חבר בוועדת החוץ והביטחון, בוועדת הפנים והגנת הסביבה, ובוועדת המדע והטכנולוגיה. בכנסת השמונה עשרה כיהן כיושב ראש הוועדה לעובדים זרים. עמד בראש השדולה לשיתוף פעולה אזורי והשדולה לשוויון אזרחי ופלורליזם, וכיהן כיושב ראש עמית בשדולה הגאה ובשדולה הסביבתית-חברתית. ב-2013 התמודד על ראשות העיר תל אביב-יפו, והפסיד, לאחר שקיבל קרוב ל-40% מהקולות. סיעת מרצ שהוביל זכתה ב-6 מנדטים והייתה לסיעה הגדולה במועצת העיר.

עד לכניסתו לפוליטיקה, היה הורוביץ כתב צבאי ולאחר מכן עורך חדשות החוץ בגלי צה"ל ובעיתונים "חדשות" ו"הארץ", שליח "הארץ" לפריז ולוושינגטון, וראש דסק חדשות החוץ בערוץ 10. בין פרישתו ב-2015 ועד לשובו לפוליטיקה, שידר הורוביץ ברדיו, שימש כפרשן וכתב טורי דעה.

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ בנאומו: "נפל הדבר ונבחרתי להיות הראשון מהקהילה שעומד בראש מפלגה בישראל. אני משוכנע שבעוד כמה שנים זה כבר יהפוך להיות דבר שבשגרה ולא ירגש אותו יותר, אבל בינתיים זה מאוד מאוד מרגש.

הורוביץ יצא בנאומו במתקפה על ח"כ אביגדור ליברמן ואמר: "פתאום הוא גילה את הכפייה הדתית – האיש שלא החמיץ שום הזדמנות להתנגד לנישואים אזרחיים ולתחבורה ציבורית בשבת, מי שקידם את חוקי הנאמנות נגד הערבים ונגד השמאלנים – הוא ישמור עלינו עכשיו?".

ח"כ תמר זנדברג שהפסידה בבחירות לראשות מרצ, אמרה: "תודה ענקית וכבוד לכל התומכות והתומכים שלי. ברכות והצלחה לניצן הורוביץ. מרצ היא השמאל של ישראל ואני כאן כדי להילחם על העתיד של המדינה שלנו. נמשיך להוביל ולפרוץ דרך, בדרך יש הפסדים וניצחונות וזה אחד הלילות האלה".

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (העבודה) בירכה את הורוביץ על בחירתו לראשות מפלגת מרצ ואמרה: ״ניצן הוא אדם ראוי ביותר, ואני בטוחה שיהיה יו״ר מוצלח ואהוד. שיתוף פעולה בין העבודה ומרצ נראה כעת ראלי מבעבר. בהצלחה ניצן ידידי".

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין בירך גם הוא את ניצן הורוביץ, וכתב: ‫דעותיה של מרצ בשלל הנושאים רחוקות ממני באופן קיצוני, אבל אי אפשר שלא להעריך את ההליך הדמוקרטי שמתרחש במפלגה, הליך שקיים עוד רק בליכוד ובעבודה. אני מברך את ניצן הורוביץ על בחירתו ליו"ר מרצ". 

שינוי גודל גופנים