ח"כ ליברמן על מיזם נעים בסופ"ש : "בולם את הכפייה הדתית שמנסים לכפות עלינו בערים בהן יש רוב חילוני".

במהלך סוף השבוע, שבת 23.11.2019 מיזם 'נעים בסופ"ש' המספק שירות התחבורה מטרופוליני בסופי השבוע באיזור גוש דן יצא לדרך בפעם הראשונה. במסגרת המיזם, שישה קווים נסעו בכבישי הערים תל אביב, גבעתיים, קריית אונו ורמת השרון וסיפקו העברות לתושבים בלא תשלום.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן:

"שבוע רווי אירועים עבר על מדינת ישראל ולצערי כמה מהם לא הביאו איתם גאווה, ובכל זאת, קרן אור אחת מבצבצת ומביאה איתה שמחה באירוע שלחלוטין ירשם בספרי היסטוריה. אני מדבר כמובן על פתיחת מערך הסעות החינם בשבתות במטרופולין גוש דן שיוצא היום לדרך.  ללא ספק זהו צעד חשוב ומחוייב המציאות בימינו שבולם את הכפייה הדתית שמנסים לכפות עלינו בערים בהן יש רוב חילוני מובהק. זהו צעד ראשון וחשוב שאני תקווה שילך ויתרחב. אני מברך את ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי וראשי הערים קרית אונו, רמת השרון וגבעתיים שלוקחים חלק במהלך מבורך זה ומקווה שבקרוב גם ערים נוספות תצטרפנה ליוזמה".

יו"ר המחנה הדמוקרטי ח"כ ניצן הורוביץ:

"לאחר שנים רבות  של מאבק, מהפכת התחבורה הציבורית בשבת יצאה לדרך. אמרו לנו שזה לעולם לא יקרה, שאנחנו חולמים והזויים. והנה בזכות פעילות עיקשת של מרצ, בעיריות ובכנסת, וארגונים רבים וטובים,  ניצחנו. כל הנסיונות של שר התחבורה סמוטריץ' והמפלגות הדתיות לעצור את היוזמה – ייכשלו. רוב גורף בציבור רוצה תחבורה ציבורית בשבת, וכבר בקרוב עוד עיריות יצטרפו לפרוייקט. זו בשורה גדולה לכל אזרחי ישראל".

ח"כ אופיר סופר, יו"ר סיעת הבית היהודי-האיחוד הלאומי, גינה את קווי התחבורה בשבת ואמר:

"‏הפעלת תחבורה ציבורית בשבת מהווה פגיעה חמורה והתדרדרות נוספת של הסטטוס קוו. אינני נגד התערבות בחיי הפרט של אזרחי המדינה, אך יש לכבד את אופיה היהודי במרחב הציבורי. מצפה לקריאה חד משמעית של רה"מ ושר הפנים כנגד הפגיעה בקדושת השבת. יותר מששמרו ישראל על השבת – שמרה השבת אותם".

ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) הגיבה בטוויטר לח"כ סופר וכתבה:

"‏‎אם תתנתק לרגע מהדעות החשוכות תראה שהפעלת התחבורה הציבורית בשבת מגיעה מהשטח, מהצורך ומהרצון של רוב העם. ומכאן אני קוראת לרשויות נוספות במרכז להשתתף ביוזמה המבורכת הזו".

‏סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (יהדות התורה):

"תופעת חילולי השבת בערים השונות מהווה מהלך התרסה בוטה שמנוצל בידי פוליטיקאים חסרי בושה שלא מהססים לפגוע בצביונה היהודי של המדינה. ברור שלא נאפשר לתופעה חמורה הזאת להתרחב שכן מדובר בשינוי מערכתי של כל מה שנשמר בצביון היהודי לאורך השנים".

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) התייחס לנושא השבת במהלך נאום בן דקה במליאה ואמר:

"לצערי, האלימות המילולית פה בכנסת הולכת וגוברת, האלימות ברחוב, האלימות בתקשורת. ראינו את זה גם בשבת האחרונה, כאשר רון חולדאי יצא לתקשורת ועודד את התחבורה הציבורית בשבת, שעליה אני בא ומוחה, וכולם עליו: כן, צריך לעשות ככה, ונגד הציבור החרדי. אני רוצה להגיד לכם דבר אחד: השבת היא לא של הציבור החרדי, השבת היא של העם היהודי. זה שרון חולדאי אמר שאין דבר כזה מדינה יהודית – הוא אומר את זה מתוך בורות, לא מתוך זה שהוא מבין מה זה עם יהודי. עם יהודי שמסר את נפשו בכל שנות חייו, קידש שם שמים על מנת לשמור את השבת במרחב הציבורי, בכל מקום. אין אני בא ואומר שאדם ישמור את השבת בביתו, אבל אנחנו חייבים לעשות מחאה ולומר שהשבת היא מקור הברכה, וגם כאשר עושים דברים כאלה אין עניין לעשות את זאת בפרהסיה ולהתגרות, אלא העניין הוא לקחת את הדבר, את השבת הזאת, שהיא מקור הברכה, להרים אותה כלפי מעלה. כי אחרת, אני אשאל את אותם אנשים שמעודדים את חילולי השבת בפרהסיה שאלה פשוטה: במה מתבטאת השבת אצלם? במה מתבטא העם היהודי בכלל? במה מתבטאת המדינה היהודית? עם השאלה הזאת אני רוצה להישאר.".

ח"כ אסף זמיר (כחול לבן) צייץ בחשבון הטוויטר שלו:

"‏שבוע שני של של פרויקט ״נעים בסופ״ש״ המספק תחב״צ בשבת בתל אביב והסביבה עובר בהצלחה עם ביקושים גדולים. הסטטוס קוו זז, מייצרים מציאות חדשה וטובה בשטח. וכל זאת כשבקואליציה של חולדאי יושבים גם נציגי יהדות התורה (חסידות גור) וגם נציג הבית היהודי. אין משבר. אין התפטרויות. לקואליציה העירונית שלום. זו דוגמה חיה ליכולת לשלב מפלגות דתיות בקואליציה חילונית, לאפשר להן לקחת חלק וכל זאת מבלי שהן מונעות רפורמות אזרחיות חשובות ונדרשות. זה המודל שצריך ואפשר לכוון אליו גם במישור הארצי. כן לשיתוף, לא לתלות פוליטית".

ח"כ אלעזר שטרן (כחול לבן):

"באנו הבוקר לברך את עיריית תל אביב (והרשויות הסמוכות), ובמיוחד את העומד בראשה של עיריית תל אביב- רון חולדאי, על החלטתה לאפשר קווי שירות בשבת. תל אביב מהווה מודל לערים רבות בהיותה עיר חיה, תוססת ומתפתחת לרווחת תושביה וגם לרווחתם של הבאים בשעריה. על נושאים אלה אפשר להוסיף גם את המדיניות המתקיימת בעיר בנושאי דת ומדינה. מדיניות שבאה לידי ביטוי באיזונים ראויים בין ערכים יהודים לבין ערכים דמוקרטים וליברלים ברוח אמנת גביזון-מדן. בתל אביב פתוחים בשבת מקומות בילוי והסעדה אבל קניונים סגורים. פתוחים בה מרכולים במידה מסוימת ולפי הצורך אבל המסחר מושבת בה כמעט לחלוטין. וכבר מזמן החליט רון חולדאי שבתל אביב יהיה רב ראשי אחד, דבר שמהווה תרומה הן לאחדות העם והן לאי ניצול של משאבים לטובת משרות דתיות כביכול שאין ספק שהן מיותרות. אבל גם- חבל לי: חבל לי שהמנהיגות הלאומית שלנו לא השכילה להציג יהדות שכזאת, אלא בחרה יהדות כופה ומרחיקה. חבל לי שהדברים נעשים כאילו בניגוד לעמדת ממשלת ישראל- לבלוק הימני חרדי. חבל לי מאוד שקולה של הציונות הדתית נשמע כהד קלוש אל מול המפלגות החרדיות. חבל שיהדותה של מדינת ישראל מוצגת ככופה ומרחיקה ולא כמקרבת. בסוף, החיים עושים את שלהם והפוליטיקאים הכופים אינם משפיעים באמת על המציאות אלא רק מרחיקים את היהדות מהעם ואת העם מהיהדות".