ח"כ לביא לשר הביטחון: כיצד הגיעו מספרי החיילות לארגון המפיץ – חות"ם נקרא הארגון – בלי שביקשו? האם הייתה הדלפה של הפרטים החסויים מתוך הצבא?

ביום רביעי ה-14.2.2018 השיב סגן שר הביטחון, אלי בן דהן (הבית היהודי) בשם שר הביטחון, אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), לשאילתא דחופה של ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), בנושא מסרונים שנשלחו למכשיר הטלפון הפרטי של חיילות דתיות ע"י ארגון חות"ם, ובהם חוברות שכתב הרב יגאל לוינשטיין, המכפישות את צה"ל

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) שאלה את שר הביטחון, אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו):
עשרות חיילות דתיות קיבלו מסרון למכשיר הטלפון הפרטי שלהן ובו קישור לחוברת שכתב הרב יגאל לוינשטיין. החוברת מכפישה את צה"ל, קוראת לנשים דתיות לא לשרת. חשוב להדגיש שהחיילות האלה מעולם לא נרשמו לרשימת תפוצה שמבקשת לקבל חוברת כזאת, או מטעם ארגון שנטל אחריות על המשלוח.
כיצד הגיעו מספרי החיילות לארגון המפיץ – חות"ם נקרא הארגון – בלי שביקשו? האם הייתה הדלפה של הפרטים החסויים מתוך הצבא? ארגונים שאליהם פנו החיילות מספרים לי כי החיילות שהתגייסו השנה לא קיבלו את המסרון, כך שברור שיש פה הדלפה ממקור פנימי שמבחין בין מחזורי הגיוס. מה עמדתו של השר בעניין הזה ומה תגובתך? 

 סגן שר הביטחון אלי בן-דהן (הבית היהודי) משיב בשם שר הביטחון:
האירוע אינו מוכר לגורמי הצבא. אין גם כל אינדיקציה כלשהי שמספרי הטלפון של החיילות הועברו על ידי גורם צבאי כלשהו. ולכן, למותר לציין כי יש באפשרות החיילות שקיבלו את המסרון להגיש תלונה בנושא למשטרת ישראל.

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד):
להגיש תלונה למשטרת ישראל ולא למשטרה הצבאית, אדוני? חיילות בתפקיד, שמעולם לא היה להן קשר, הטלפונים שלהן מועברים בצורה קבוצתית. מי שיש, הגורם היחידי שיש לו את המידע על החיילות, כולל את מספרי הטלפון – ברור שמישהו מתוך הצבא הדליף את מספרי הטלפון של הבנות הדתיות. אדוני, האם זה לא עניין למשטרה הצבאית שתחקור את הנושא?

  סגן שר הביטחון אלי בן-דהן (הבית היהודי) משיב בשם שר הביטחון:
לא. גורמי הצבא טוענים: אין להם שום אינדיקציה שהיא שזה בכלל יצא מהצבא. יש גורמים נוספים. אני יכול להגיד לך גורם פשוט: את יודעת לבד שיש הרבה מוסדות תורניים דתיים, תיכוניים, וראשי המוסדות יודעים איזה בנות הלכו לצבא ואיזה בנות הלכו לשירות לאומי. זו דוגמה אחת. אני יכול לתת לך דוגמאות נוספות.
בכל מקרה, הצבא אומר באופן ברור שזה לא יצא ממנו. אין לצבא שום קשר לעניין, ולכן הצבא גם לא יודע אפילו איפה להתחיל לחקור בעניין הזה.זה לא קשור לצבא.