ח"כ לאה פדידה מקדמת חוק לפיו גם גברים יצטרכו לעבור הדרכה של הרבנות לפי החתונה. ח"כ לאה פדידה: "ש צורך בחקיקה מפורטת בנוגע לדרך הדרכת הכלות וריענון במערכת בכל הנוגע לכך".

היום, חמישי 28.06.2018 התפרסם בחדשות "מאקו" כי ח"כ לאה פדידה (המחנה הציוני), פנתה לשר הפנים אריה דרעי (ש"ס) ומנכ"ל הרבנות הראשית בישראל, משה דגן, בבקשה לחייב מעתה גם את החתנים בהדרכה לפני החתונה.

ח"כ לאה פדידה (המחנה הציוני) :"לא יעלה על הדעת שבמדינה מתוקנת ירמסו בצורה בוטה את עקרון השיוויון. לפי דעתי יש צורך בחקיקה מפורטת בנוגע לדרך הדרכת הכלות ולעשות ריענון רציני למערכת בכל הנוגע לכך. הדרכה שכל כולה הלכתית עם הפחדות ואיומים בגוון דתי מביאה רק לריחוק הציבור מהדת ומהמסורת הנפלאה שלנו. מתקיימת כאן פגיעה ישירה בזיקה היהודית של עשרות אלפי נשים חילוניות שנאלצות לעבור 'הדרכת כלות' בעוד הבעל שלהן לעתיד יכול לסמוך על כך שהיא כבר תדע מספיק בשביל שניהם כיצד להתנהג אחרי חתונה".

ח"כ מרב מיכאלי (המחנה הציוני) : "אין סיבה שתצטרכי לעבור 'הדרכת כלות': תחקיר אישיותי כולל ההיסטוריה המינית שלך והנחיות איך לשמש רעיה טובה לפי סט הערכים של המאה ה-18. צריך לעשות לזה סוף. הם יוצרים מסגרת שמודיעה לך מה תפקידך כאישה, ואין להם זכות לעשות את זה. אני אדרוש בדיון לבטל את ההדרכות האלה ושזה לא יהיה תנאי לנישואים".

 

לצפייה בכתבה במלאה באתר חדשות מאקו יש ללחוץ כאן