ח"כ כהנא בפוסט לקראת הכרעה בסוגיית הגיור: "עדיין לא מאוחר להעביר את מתווה ניסים כפי שהמליצו גדולי הדור".

הבוקר, ראשון 17.1.2021 פורסם ב'כאן רשת ב' כי בג"ץ נערך לפרסם בתקופה הקרובה את פסק הדין בעתירות הדורשות להכיר בגיור הרפורמי והקונסרבטיבי. כידוע, מדובר באחד עשר עתירות שרובן הוגשו בשנת 2005.

המדינה פנתה  לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הפנים אריה דרעי להרכב השופטים לפני כמה ימים בבקשה נוספת לדחות את מתן פסק הדין. זאת לאחר שבקשה דומה קודמת נדחתה

ח"כ מתן כהנא (ימינה) התייחס לנושא במהלך סוף השבוע וכתב:

"מי שמאמין בהכל או כלום – מסיים בלי כלום.
מי שמאמין שמחלוקות פותרים בהכרעה – נותן לבג"צ להכריע.
מי שמאמין שהדרך שלו היא הדרך היחידה – מסיים כמו מרתה בת בייתוס.
————————————————————————
שלשום בג"צ קבעו שלא ינתנו למדינה יותר הארכות ואם לא יוסדר עניין הגיור הם יכריעו בנושא.
אנחנו מכירים את בג"צ ויודעים בדיוק איך יכריעו.
————————————————————————
עדיין לא מאוחר להעביר את מתווה ניסים כפי שהמליצו גדולי הדור.
אז מי שרוצה לסיים כמו מרתה בת בייתוס,
מי שרוצה שבמשמרת שלו בג"צ יחליט איך נראה הגיור בישראל,
מי שרוצה להמשיך להשבע אמונים למי שמאפשר את כל זה,
שימשיך לטמון את הראש בחול.
אנחנו בעד מתווה ניסים.
כפי שהורונו גדולי הדור".

כמו כן, הבוקר שיגר ח"כ מתן כהנא (ימינה) שיגר פניה דחופה לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה לאמץ את מתווה הגיור שהציג לפני שנים ספורות השר לשעבר משה ניסים, במטרה למנוע הכרה רשמית של בג"ץ בגיורים רפורמיים שנעשו בארץ.

ח"כ מתן כהנא (ימינה)  כותב :

"אדוני ראש הממשלה, זוהי הזדמנות אחרונה. אם לא תוביל החלטת ממשלה שתסדיר את סוגיית הגיור, ההכרה בגיור הרפורמי תהיה רשומה על ממשלתך ושמך, כך גם הפקרת סוגיית הגיור לחסדי בית המשפט העליון ושופטיו. הוועדה בראשות משה ניסים הוקמה על פי הנחייתך ומטרתה הייתה להוציא תחת ידה דו"ח וחוק אשר יתנו מענה רחב, מקיף וארוך טווח לסוגייה הזו אשר נוגעת בלב ליבה של הזהות היהודית בישראל. הצעת החוק של מר ניסים נתמכה ועדיין נתמכת על ידי גדולי רבני הציונות הדתית, חלקם עם סייגים מסוימים וחלקם פחות, אבל כולם מסכימים שזו התשתית איתה יש להתקדם – הצעה אשר תקים רשות ממשלתית לגיור מתוקצבת וסדורה, תאפשר לרבני עיר לשוב לגייר כמו בעבר, תתן מענה ארצי ורחב ועוד. אני דוחף ומקדם את הסוגייה הזו ללא הרף כבר חודשים רבים אך הממשלה בראשותך טרם עשתה כל צעד לאימוץ דו"ח ניסים או קידומו. זהו. שעון החול לקראת הכרעת בג"ץ בענין אזל. לפני מספר ימים שופטי בית המשפט העליון דחו שוב את בקשת המדינה לשוב ולהמתין עד שיקודם מתווה נוסף לגיור. זו ההזדמנות האחרונה להעביר החלטת ממשלה בענין – רגע לפני שיהיה מאוחר מדי. אני כותב מתוך כאב ודאגה עמוקה לעתיד עם ישראל בארצו – לא אוכל יותר לעמוד מנגד".