ח"כ כהנא לשר הפנים לקראת תשובת המדינה לבג"ץ בסוגיית הגיור: "הדרך היחידה היא חוק גיור ממלכתי, שימנע הכרה בגיורים רפורמיים".

במהלך שבוע שעבר, חמישי 26.11.2020 לקראת גיבוש תשובת המדינה לבג"ץ בסוגיית הגיור, ח"כ מתן כהנא (ימינה) האשים את שר הפנים אריה דרעי (ש"ס)  בעיכוב שיוביל לאימוץ הגיור הרפורמי.

ח"כ מתן כהנא (ימינה) אמר בסרטון שפירסם:

"מדובר ברעידת אדמה שתפגע באופן עמוק באופייה היהודי של מדינת ישראל. אירוע זה הולך לקרות כאשר אריה דרעי הוא שר בכיר בממשלת ישראל ויש ביכולתו לעצור זאת. הדרך היחידה לעצור מהלך זה הוא ע"י חקיקת חוק גיור ממלכתי, ברוח מתווה ניסים, שימנע הכרה בגיורים רפורמיים. לא ברור לי איך לאור המצב אריה דרעי לא נוקף אצבע ולא מזעזע את אמות הסיפים של הממשלה. אני קורא לשר דרעי לפעול באופן בהול לחקיקת חוק גיור ממלכתי. אחרת, השר דרעי, הדבר הזה ירשם על שמך לדיראון עולם".

ח"כ אוריאל בוסו (ש"ס) הגיב לדבריו ואמר:

"ממליץ למי שיושב במפלגה שמעשיהם בכל מה שקשור לנושאי הדת וקדושת ארץ ישראל נרשמו לדיראון עולם פחות להזהיר אחרים איך גם לא להיות כאלה. השר דרעי פועל בנושא הגיור וערני לתרחישים הכרוכים סביב נושא הגיור בשונה מגיבורי האופוזיציה שנושא הדת מעניין אותם כשלג דאשתקד. בימים אלו ממש ש"ס ממשיכה לעמול לצמצמם ולתקן את הגזירות והפגיעה בשכבות החלשות שהביאו הנבחרת של הבית היהודי שעברו לימין החדש והמשיכו לימינה ועוד היד נטויה".

ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) אמר:

"השהות באופוזיציה לצידו של לפיד וליברמן, העבירה אותו כנראה על דעתו. השר דרעי עמל רבות לשמירת מסורת ישראל בכל הקשור לגיור, והוא אחרון שיקבל מוסר בעניין".