ח"כ כהנא במליאת הכנסת: "היהודים באים -העלבה בוטה של רבבות מאמינים ופגיעה ברגשותיהם הדתיים".

אתמול, שני 17.8.2020 ח"כ מתן כהנא (ימינה) נאם במליאת הכנסת והתייחס בנאומו למאבק נגד תכנית 'היהודים באים'. בנוסף, הוא קרא להפריט את תאגיד השידור הציבורי.

ח"כ מתן כהנא (ימינה) אמר:

"סאטירה בעיני זה אחלה, אבל אם עניינה של הסאטירה הזאת זה העלבה בוטה של רבבות מאמינים ופגיעה ברגשותיהם הדתיים, בעיני זה Not cool. אני תומך גדול בחופש הביטוי, אבל אני נוטה להניח שאם התכנית הזאת הייתה פוגעת בדתות אחרות זה לא היה עובר כל כך חלק. די לנו להיזכר באותה גברת שציירה ציור פוגעני של מוחמד בשילוב חזיר וישבה שנתיים בכלא על הדבר הזה. אם למישהו כל כך דחוף לפגוע בקדשי ישראל בשביל רייטינג, בעיני זה נמוך אך לגיטימי. מה שלא לגיטימי זה להשתמש בכספי משלם המיסים, בכסף שלי, כדי לעשות כאלה תכניות. הפתרון הוא פשוט, צריך להפריט את תאגיד השידור הציבורי ויפה שעה אחת קודם".

כידוע, אמש התקיימה הפגנה בגבעת שאול מול בניין תאגיד כאן 11 בירושלים נגד התוכנים 'היהודים באים'.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) נכח בהפגנה וכתב למחרת בדף הפייסבוק שלו:

"בתקשורת בטח לא שמעתם את הנאום הזה. לא שמעתם בטח כמעט כלום על הפגנת האלפים שהתקיימה אתמול נגד ביזוי התורה והקב"ה בתאגיד השידור הציבורי. פשוט כי אנחנו מפגינים שבאים לא מהצד "הנכון"… אבל אל תקחו את זה קשה. התקשורת בישראל מוטה ומייצגת מיעוט קטן וקולני. זה ממש לא משקף את המצב במדינת ישראל. הרוב הגדול בעם ישראל אוהב ומכבד את היהדות והמסורת. הרוב הגדול בעם ישראל מכיר בייחודו ומעלתו ובעיקר מרחם על המיעוט הקטן שמתכחש לכך. יש במדינת ישראל הרבה יותר תורה וקדושה ואהבת השם מדברים הפוכים. למעשה מדינת ישראל, בעצם הוויתה, היא מפעל של קידוש השם גדול. עם ישראל חוזר לארץ ישראל אחרי אלפיים שנות גלות ונדידות, בניגוד לכל הסיכויים ובניגוד למה שקרה לעמים אחרים שנעלמו מעל בימת ההיסטוריה, ומקים בה מחדש את מדינת היהודים. מדינת ישראל היא נס, שמוכיח בעצם קיומו את נצח ישראל, את אמיתת התורה ודברי הנביאים על הגאולה שעתידה לבוא אחרי הגלות הארוכה. בעצם קיומה מדינת ישראל היא סתירת הלחי הגדולה ביותר לתאולוגיה השקרית של הנצרות והאיסלאם שניבנו על הנחה לפיה הקב"ה עזב את עם ישראל והחליף את העם הנבחר בדתות אחרות. אין שום דרך להסביר את הנס של מדינת ישראל מלבד נצח ישראל והשגחתו של ריבונו של עולם על עם ישראל. אל מול המיעוט הקטן והמבולבל, תינוקות שנשבו, שלא מכירים את היהדות האמיתית ואת העוצמות של העם הגדול והנפלא שלנו, התפקיד שלנו הוא להרבות אור וטוב, לאהוב ולקרב, ובעזרת השם האמת תנצח. זה חייב לקרות ואנחנו יודעים בוודאות שזה יקרה. פשוט כי זה כתוב בתורה ובדברי הנביאים. בדיוק כמו התחיה הלאומית הפיזית שלנו, בדיוק כמו דברי הנביאים שקורמים עור וגידים מול העיניים שלנו, כך גם השיבה של עם ישראל לריבונו של עולם, הלב החדש והרוח החדשה, כבר מתרחשים לנו מול העיניים ובעזרת השם עוד ילכו ויתגברו. לכן, התנועה הציבורית הנהדרת שהתעוררה אתמול וקינאה לכבוד שמים, לכבוד התורה ולכבוד ישראל, צריכה להיות תנועה של שמחה ואמונה ולא חס וחלילה של מרמור, שנאה או ייאוש. לא קריאות בוז אלא קריאת "אחריי". מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך, והרבה מן האור – כמו שיש במדינת ישראל – דוחה הרבה יותר מן החושך היהודים באים באהבה".

שר החינוך, ח"כ יואב גלנט (הליכוד), סירב לדרישה להוריד את הסדרה וטען כי סאטירה היא כלי חשוב לתלמידים שיעורר בהם חשיבה ביקורתית. ה

המשרד פרסם בתגובה לדרישה:

"סאטירה היא כלי חינוכי המעורר לחשיבה וביקורת ומתחבר לעולמם של התלמידים. הסרטונים שמופיעים באתר לא פוגעים או מבזים את התנ"ך".