ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה): "לאור המלצות הגיור החדשות, לא נשארה לנו ברירה אחרת נקדם את הצעת החוק להקמת מאגר יוחסין על ידי הרבנות הראשית".

היום, שלישי 05.06.2018 פורסם כי על רקע המלצות הגיור של השר לשעבר משה ניסים שהוגשו בתחילת השבוע, הודיע ח"כ ישראל אייכלר כי הנציגים החרדיים יבקשו מהממשלה לקדם את חוק הקמת מאגר היוחסין שהונח בשנה שעברה על שולחן הכנסת.

על פי הצעת החוק שהגיש  אייכלר בשנה שעברה, הרבנות הראשית לישראל תקים מאגר יוחסין ובו רישום מפורט של כל מי שיהדותו התבררה כדת וכדין.

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) : "לאור המלצות הגיור החדשות, נראה שהממשלה דוחקת אותנו לפינה שלא רצינו להיות בה, וניאלץ להעלות את החוק להצבעה. לכתחילה היה צריך להיות ברור שרק בית דין רבני המושתת על ההלכה היהודית יוכל לקבוע את העקרונות לגיור על ידי קבל עול תורה ומצוות ולהמשך שושלת עם ישראל. אבל אם זה לא ברור לכולם. ואם נולד מצב מכוער ומצער, של גופים שרלטנים, רודפי בצע, שכל מטרתם לעורר פרובוקציות ומדנים, להסית ולהדיח, ולחולל כמה שיותר הרס בעם ישראל, והם שולטים במשטר החילוני. לא נשארה לנו ברירה אחרת נקדם את הצעת החוק להקמת מאגר יוחסין על ידי הרבנות הראשית, ונבקש את הסכמת כל הסיעות הדתיות והמסורתיות  שהמשכו של עם ישראל בטהרתו חשוב להם. צר לי מאוד שהממשלה שנשענת על מפלגות דתיות ומסורתיות גורמת לבלבול יהודי שכזה. אם הממשלה מעלה על דעתה רעיונות שכאלו שיגרמו להתבוללות, אנחנו מחויבים ללחום בכל דרך אפשרית ולשמור על טוהר היוחסין של עם ישראל".

לצפייה בהצעת החוק המלאה יש ללחוץ כאן