ח"כ ישראל אייכלר במסגרת נאומים בני דקה: "ועדת השקיפות ניסתה לכפות על רב הכותל המערבי שיבוא כי הם הכינו לו אמבוש של נשים שאין להן שום יחס של לקדושה לכותל"

במסגרת הדיון במליאת הכנסת היום (ג') שהוקדש לנאומים בני דקה של חברי הכנסת, ביקש ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) להקדיש את נאומו לדיון שהתנהל אתמול בוועדת השקיפות של הכנסת בנושא ניהול רחבת הכותל המערבי, לאור ביטול מתווה הכותל.

ח"כ ישראל אייכלר בנאום בן דקה על הדיון בוועדת שקיפות בנושא שקיפות בניהול רחבת הכותל:
 
אדוני היושב-ראש, חברי הכנסת, אין כמעט ועדה, ודאי שלא הוועדות המיוחדות, שיכולות להביא שר או מנכ"ל או להכריח אותם לבוא. הם צריכים לשלוח נציגים שלהם. ועדת השקיפות ניסתה לכפות על רב הכותל המערבי, השומר על חוק המקומות הקדושים, שיבוא הוא בעצמו ולא יבוא מישהו אחר, כי הם הכינו לו אמבוש נשים שאין להם שום יחס של קדושה לכותל המערבי. הן התארגנו כדי לעשות מסע הסתה ולהפוך את מנגנוני הכנסת למסע של דה-לגיטימציה של הדת היהודית, של רבני ישראל, של אמירות של רבנים.

יש פה מלחמת דת. אני רוצה להזהיר: היהדות אף פעם לא נלחמה מלחמת דת. היו דתיים והיו לא דתיים, אבל לא נלחמו ביניהם על רקע דתי. בכל ההיסטוריה אנחנו יודעים שמלחמות דת הביאו מלחמות דמים, גם במצרים, בלוב, בסוריה ובעיראק, וזה קורה היום גם בכל העולם האירופי. הדבר האחרון שעם ישראל צריך פה זה מלחמת דת, והמקום האחרון שצריך לעשות מלחמות זה הכותל המערבי שמאחד את עם ישראל.ובאות נשים רפורמיות או כאלה שמקבלות כסף מהרפורמים, ומנסים לגייס את כל מנגנוני הכנסת, כולל ועדת השקיפות, שאין לה שום קשר לנושא, ולכפות על הרב רבינוביץ לבוא לשם. אני ביקשתי ממנו לא לבוא – –

 אלא לשלוח את הנציגים המוסמכים, והוא לא בא. אז זה שהוא לא בא הפך למסע הסתה נגדו ונגד כל רבני ישראל. אני רוצה למחות על כך, ולהזהיר: הכנסת איננה מקום למסעי הסתה נגד רבנים, הכנסת היא מנגנון שמפקח על כל מעשי הממשלה, ואותו דין למשרד הדתות ולרבנות הראשית כדין כל משרד ממשלתי אחר. אתם לא תכפו מי יבוא בדיוק. תודה."