ח"כ יצחק וקנין יתמנה לשר לשירותי דת עד הבחירות, זאת בצל פרישתו מכהונתו כח"כ. שר הפנים אריה דרעי: "אין ספק כי גם את תפקידו כשר לשירותי דת יעשה בצורה הטובה ביותר".

אתמול, שני 31.12.2018 ח"כ יצחק וקנין נפגש עם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, במהלכה ביקש את לסיים את כהונתו כח"כ בתנועת ש"ס.

כזכור, בשל מצבו הבריאותי של השר לשירותי דת דוד אזולאי ז"ל, יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי קיבל לידיו את סמכויות שר הדתות והודיע כי ימנה את ראש המטה שלו משה ארבל לאחראי על ענייני הדת.

כעת, בשל פיזור הכנסת שר הפנים אריה דרעי סיים את תפקידו כממלא מקום השר לשירותי דת.

ח"כ וקנין הביע את הסכמתו בפגישה לבקשת יו"ר ש"ס השר אריה דרעי להתמנות לשר לשירותי דת עד הבחירות. והשר אריה דרעי ערך סבב טלפוני עם חברי מועצת גדולי התורה של ש"ס שאישרו את המינוי. משכך, מינויו יובא היום לאישור הממשלה והכנסת.

יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי : "ח"כ יצחק וקנין הוא מהדמויות הוותיקות והחרוצות בתנועת ש"ס ופועל בה כבר 22 שנה. את כל תפקידיו עשה בנאמנות ובמסירות תוך קידוש שם שמים, ואין ספק כי גם את תפקידו כשר לשירותי דת יעשה בצורה הטובה ביותר".

ח"כ יצחק וקנין (ש"ס): "אני רואה לעצמי שליחות למלא את מקומו של קודמי בתפקיד, השר דוד אזולאי ז"ל, ואמשיך את החזון שלו בהובלת המשרד.  עד לסיום כהונתי בבחירות הקרובות אני מתכוון להמשיך את המורשת ולהרבות פעלים למען המשרד שמוביל את שירותי הדת למקומות שמעולם לא היה בהם. אני מברך ומודה על החלטה של יו"ר התנועה, הרב אריה דרעי, ומקווה שהמינוי יביא תרומה משמעותית להמשך פעילות המשרד במגוון מישורים בהם הוא עוסק".