ח"כ יעל כהן-פארן: "ערוץ 20 מדיר באופן קונסיסטנטי את הזרמים השונים ביהדות"

את הדברים אמרה ח"כ כהן-פארן ביום ד', (27/1/16) במסגרת מליאת הכנסת, בדיון שנערך ביוזמתו של ח"כ יעקב מרגי בנושא ערוץ 20.

ח"כ מרגי טען כי הערוץ חרג מהתנאים שהוגדרו לו במכרז, במסגרתם עליו לשמש ערוץ ייעודי לתכני מורשת ישראל בלבד, וביקש להעביר את הנושא לבדיקה נוספת בועדת החינוך.

שר הרווחה, ח"כ חיים כץ השיב כי הנושא אכן יעבור לדיון בועדה. 

צפו בסרטון

אתמול, יום ד' ה-27/1/16,  העלה ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) הצעה לסדר במליאה בנושא "ערוץ 20 מנסה להתנער ממחוייבותו ומרקע הקמתו ולא לשדר שידורי מורשת".

במסגרת הדיון אמר ח"כ מרגי כי "אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בכל ישראל ללא שידורי מורשת, בערוץ 20 עם מעט שידורי מורשת ואני לא יודע משם לאן נמשיך. אני לא צרכן של שידורי מורשת, אבל החלק הארי של מדינת ישראל שרוצה לדעת קצת מושגים בסיסיים, ולדעת איך מורשת ישראל מתייחסת לסוגיות אקטואליות – לוקחים לו את זה."

לאחר דברי ח"כ מרגי עלה לדבר שר הרווחה, ח"כ חיים כץ (הליכוד) ואמר שהערוץ נמצא כרגע בתהליך מול מועצת הכבלים והלוויין ובפיקוח שלה ולכן אין צורך להעביר תא הדברים לועדה. עם זאת, ח"כ מרגי התעקש – והשר הסכים להעביר את הנושא לדיון בוועדה.

לאחר מכן עלתה לדבר ח"כ יעל כהן-פארן ("המחנה הציוני") ואמרה : "אני קיבלתי פנייה מהתנועה הקונסרבטיבית, המסורתית בטענה שערוץ 20 שאמור להיות ערוץ של מורשת ויהדות ועכשיו טוענים פה שגם זה לא- אבל אפילו במסגרת ההכרה הרשמית והמכרז, שלפיו "שידורי הערוץ יקיפו מגוון רחב של נושאים הקשורים למורשת ישראל, הדת היהודית, תרבות ומסורת של העם היהודי בהתחשב בהוויה התרבותית של הציבור היהודי על כל מרכיביו, זרמיו וגווניו במדינת ישראל ובתפוצות." כידוע לנו בתפוצות הקבוצות הקונסרבטיביות והרפורמיות הן חלק הרבה יותר משמעותי ממקומן בארץ. ערוץ 20 באופן קונסיסטנטי מסרב לתת הכרה לזרמים השונים של היהדות – לזרמים הקונסרבטיביים והרפורמים, וגם במסגרת היהדות של הערוץ הוא לא נותן להם שום מקום ושום במה להתבטא."

הנושא יעבור לדיון בועדת החינוך, נמשיך לעדכן משם.