ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני) בפגישה עם מנהיגי הקהילות הקונסרבטיביות מהעולם: "יהדות 'אחרת' היא לא במיינסטרים, ותפקידנו והאתגר הגדול ביותר שלנו להביא את זה למיינסטרים"

90 ממנהיגי ומנהיגות היהדות הקונסרבטיבית בעולם פגשו היום (ב') בכנסת את חברי הכנסת יאיר לפיד (יש עתיד), ציפי לבני (המחנה הציוני), יצחק הרצוג (המחנה הציוני), יולי אדלשטיין (הליכוד) ויעל כהן פארן (המחנה הציוני) במסגרת התכנסות לציון 40 שנה לתנועה המסורתית בישראל.

הנה הדברים שאמרה ח"כ כהן-פארן בעת המפגש:

"בעת הביקור של מייק פנס בכותל אני לא יודעת אם שמעתם, היה צריך להפריד בין העיתונאיות הנשים לגברים. אם הייתה רחבה מעורבת זה לא היה קורה, אבל היום הרחבה הקיימת היא לא מקום שניקח אליו סגן נשיא ארה"ב. אם הייתה רחבה משותפת מרכזית וגדולה אולי זה היה פותר את הבעיה. הבעיות הפנימיות בישראל לא יתירו לזה לקרות.

החרדים מחזיקים את הממשלה ולא נותנים לשום דבר כמו מתווה הכותל לקרות. לאחר ההקפאה של המתווה כמובן שכרגע הנושא לא יעלה שוב. אולי אחרי הבחירות הבאות. ישראל עדיין רואה את זה כנושא שעומד בנינו לבין התפוצות אבל לא כנושא פנימי בתוך ישראל. במיוחד לא ליהודים החילוניים, אולי רק למסורתיים או הרפורמיים. יהודים חילוניים ילכו לכותל ויעשו בר מצווה רגילה ומחולקת, הם לא רואים את האפשרות האחרת- זה רחוק עדיין מרוב הישראלים.
 
בקואליציה באופן כללי יש נטייה לטמון את הראש בחול לגבי הרבה מאוד דברים, וגם לגבי הפער הגדל מול יהדות התפוצות. רק בשנה שעברה חבר הנאמנים של הסוכנות ביטלו את המפגש עם נתניהו, אבל הקואליציה לא רואה את זה.
 
אנחנו חייבים לשנות את זה בישראל, אנחנו חייבים לשתף פעולה, כל מי שהולך לבקר את הקהילות הפלורליסטיות בארה"ב, אני שומעת מחברי כנסת חילונים על האופציה לחיים יהודים אחרים. הנושא הזה לא במיינסטרים ותפקידנו והאתגר הגדול ביותר שלנו להביא את זה למיינסטרים. אני אופטימית, אחרת לא הייתי פה."