ח"כ יעל גרמן: החרדים צריכים לכבד גם אותנו. שאנחנו חושבים שכל אחד צריך להתחתן עם כל אחד, גבר עם גבר ובכל דרך, גם בדרך רפורמית וגם בדרך קונסרבטיבית

ביום שני 9.4.2018 פרסם העיתונאי האתר החרדי ישראל כהן סרטון בו הוא מסביר מדוע חרדים רבים מסרבים לעמוד בצפירה ביום השואה והגבורה וביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.  בסרטון הוא מבקש מאזרח ישראל לכבד את החלטתם, ומסביר כי יש להם את הזכות המלאה לכך. בתגובה לסרטון חברת הכנסת יעל גרמן אמרה: "גם לנו, לחילונים יש תרבות, והחרדים צריכים לכבד גם אותנו. לכבד את זה שאנחנו רוצים מרכולים פתוחים ותחבורה ציבורית בשבת. שאנחנו חושבים שכל אחד צריך להתחתן עם כל אחד, גבר עם גבר ובכל דרך, גם בדרך רפורמית וגם בדרך קונסרבטיבית"

 ביום שני ה9.4.2018 פרסם ישראל כהן עיתונאי האתר החרדי כיכר השבת, סרטון בו הוא מודיע כי חלק מהחרדים אינם מתכוונים לעמוד בצפירה ביום השואה והגבורה וביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. בסרטון, הוא מבקש מאזרחי מדינת ישראל לכבד את החלטתם, ומסביר כי יש להם את הזכות המלאה לכך. הוא מסביר כי החרדים מאמינים ששמירה על תורה ומצוות היא השומרת על עם ישראל והיא זו שמנציחה את הנופלים. בנוסף, הוא טוען כי הסיפור החרדי הוא אינו הסיפור הציוני ועמידה בצפירה היא מנהג הגויים. הוא מוסיף כי במגזר החרדי עוסקים בלימוד משניות, אמירת פרקי תהילים וצדקה בכדי להתייחד ולזכור את שמות הנופלים.  בסוף הסרטון הוא מציין כי ישראל היא חברה רב תרבותית אשר צריכה לכבד מגזרים שונים ועמדות שונות,  והגיע הזמן גם לכבד את המגזר החרדי ולא לכפות עליהם לעמוד בצפירה.

חברי כנסת רבים ביניהם יעל גרמן הגיבו לסרטון.

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד): "תפסה אותי המילה רב תרבותיות. נכון, יש לחרדים מנהגים שונים ודרכים שונות לקיים את המצוות ואת דרכם. אבל, אם אנחנו מדברים על רק תרבותיות זה צריך ללכת לשני כיוונים. גם לנו, לחילונים יש תרבות, והחרדים צריכים לכבד גם אותנו. לכבד את זה שאנחנו רוצים מרכולים פתוחים ותחבורה ציבורית בשבת. שאנחנו חושבים שכל אחד צריך להתחתן עם כל אחד, גבר עם גבר ובכל דרך, גם בדרך רפורמית וגם בדרך קונסרבטיבית. לכבד את זה שיש לנו את האמונות והערכים שלנו. אני מוכנה לכבד את זה שהחרדים לא יעמדו בצפירה ביום הזיכרון לשואה ולגבורה וביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל אבל קודם כל הם צריכים לכבד אותי ואת מה שאני מאמינה בו. לכבד את הערכים שלי שהם לא רק שלי, ואז נגיד לעמק השווה".

לצפייה בדבריה של חברת הכנסת יעל גרמן יש ללחוץ כאן