ח"כ ינון אזולאי שיגר מכתב אל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עקב החלטתו שלא לחקור את הרב דב ניסים חיון. ח"כ ינון אזולאי: "החלטתך להשעות את חקירתו של הרב הקונסרבטיבי מהווה לעג וקלס

בסוף השבוע האחרון, חמישי 19.07.2018 פנה ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) אל היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בשל הנחייתו שלא לחקור את הרב דב ניסים חיון.

כזכור, ביום חמישי  לפנות בוקר הרב דובי חיון העומד בראש הקהילה המסורתית 'מוריה' בחיפה מהתנועה הקונסרבטיבית עוכב לחקירה בחשד שערך חופות לא אורתודוקסיות בניגוד לחוק, ושוחרר לאחר כשעתיים.

בית הדין הרבני של חיפה הגיש נגדו תלונה בעוון עריכת חופות מחוץ לרבנות. הרב דובי חיון נחקר בחשד לעבירה על סעיף 7 לפקודת הנישואין והגירושין, האוסר על קיום נישואין וגירושין פרטיים וקובע עונש מאסר של שנתיים על עריכת נישואין או גירושין ללא רישום.

ח"כ ינון אזולאי, שיגר את המכתב ליועץ המשפטי לממשלה בעקבות מכתבו של ד"ר גיל לימון, עוזר בכיר ליועץ המשפטי לממשלה, אל ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני), ובו נאמר כי הרב דב חיון לא יזומן לחקירה פלילית בנושא האמור, עד להשלמת הבירור אם מעשיו מעלים אכן חשד לביצוע עבירה פלילית.

ח״כ ינון אזולאי (ש״ס) : "החלטתך להשעות את חקירתו של הרב הקונסרבטיבי חורגת מסמכותו של היועץ המשפטי לממשלה ועושה פלסתר את ההחלטה השיפוטית שניתנה על ידי בית הדין ושמה ללעג וקלס את המושג שלטון החוק. לשון החוק ברורה, מפורשת וחד משמעתית ואינה מותירה מקום לפרשנויות וספקות. אשר על כן אני קורא לאדוני לאפשר למשטרת ישראל לבצע את האמור עליה ולאכוף את החוק אף אם כרוך הדבר בחקירתו של מר חיון המצהיר מעל גלי האתר כי אין בכוונתו לחדול מכך אף אם ייאסר בגין כך".