ח"כ ינון אזולאי בשאילתה לשר התחבורה אודות אישור משרד התחבורה להפעלת 24 קווי שירות בתל אביב בשבתות. שר התחבורה ישראל כץ: "אין במכרזים כל דרישה להפעיל קווים בשבת, ולא יינתן כל סבסוד בשבת&quot

היום, רביעי 14.11.2018 פנה ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) בשאילתה לשר התחבורה ח"כ ישראל כץ (הליכוד) אודות אישור משרד התחבורה על הפעלה של 24 קווי שירות/אוטובוס בשבתות בתל אביב.

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס): "לפני כשלושה שבועות, פורסם כי משרדך אישר הפעלה של 24 קווי שירות/אוטובוס בשבתות בתל אביב. רצוני לשאול: האם נכון הדבר?

 

שר התחבורה והבטיחות בדרכים ח"כ ישראל כץ (הליכוד):  "הדבר הנכון, שקידמתי במשך תקופה ארוכה, ונעזרתי גם בוועדות הכנסת ובגורמים אחרים, רפורמה מקפת בענף מוניות השירות בישראל. זה ענף שהוא בין מוניות הספיישל לבין האוטובוסים או מיניבוסים, הוא שירות מאוד חשוב, שהוא דעך עם השנים, כי הקפיאו אותו, ואנחנו פתחנו אותו לתחרות כדי שבכל הארץ יהיו אלפי מוניות שירות שייעזרו בהן בכלל האוכלוסייה. כשבאתי לעשות את זה, אני חיפשתי את הדרך לעשות את זה במסגרת הסטטוס קוו הקיים, ולכן נבנה מודל שהמשפטנים אישרו, ולא רק שהמשפטנים אישרו אלא בוועדת כנסת, כולל גם כל נציגי המפלגות החרדיות, וכמובן גם המפלגות האחרות.  היום מוניות השירות עובדות במשך כל השבוע, כולל בשבתות, תחת פיקוח, אבל הן לא מסובסדות, זה בעצם שירות פרטי. לא נגענו בשבת. ואיך זה התאפשר? כמו שזה עובד היום. כפרטי זה ימשיך לעבוד גם הלאה. מה ששינינו זה רק באמצע השבוע. באמצע השבוע שילבנו את מוניות השירות ברב-קו. עכשיו כבר יצא המכרז הראשון על גוש דן, לאחר מכן זה יתרחב לשאר המקומות המתוכננים. ואז, כשיש תחבורה ציבורית באמצע השבוע, המונית שירות היא חלק מהרב-קו. אדם יכול לעלות במונית שירות בנהרייה או במושב יערה, לנסוע לתחנת הרכבת בנהרייה, להגיע לרכבת, לתקף את אותו רב-קו שהוא תיקף במונית, לנסוע עם הרכבת, להגיע לתל אביב, לרדת, לקחת אוטובוס או מונית שירות עם אותו רב-קו ולתקף אותו, ואחרי שגומר את ענייניו אותו דבר במחיר התיקוף הזה של אותו רב-קו, ומונית השירות תקבל החזר מסוים תמורת התיקוף הזה, היא תהיה חלק מהמערך הזה. בכוונה לא נגענו בסוף השבוע, שמרנו על הסטטוס-קוו. זה לא מסובסד בסוף השבוע, זה לא תחבורה ציבורית במובן הזה. הרפורמה עצמה הולכת לשפר באופן דרמטי את נושא שירותי התחבורה הציבורית בישראל. זה יאפשר לעוד נוסעים לעבור מהרכב הפרטי למוניות שירות ולמערכת התחבורה הציבורית. היא מוסיפה קווים חדשים באמצע השבוע תוך שימוש ברב קו; בסוף שבוע – באותם התנאים. הולכים להתפרסם מכרזים להפעלת עשרים אשכולות של קווי שירות בכל הארץ, כוללים 110 קווים. בניגוד למשתקף בפרסום הזה, אין במכרזים כל דרישה להפעיל קווים בשבת, ולא יינתן כל סבסוד בשבת. מכניסת השבת ועד צאתה לא ניתן יהיה ליהנות מההסדרים והסבסוד הכלולים ברב קו".

שינוי גודל גופנים