ח"כ יוני שטבון חושף: סיעת הבית היהודי פעלה למסמוס החוק לשוויון בנטל

לאחר כשבעה חודשים של דיונים אינטנסיביים בוועדה המיוחדת לשוויון בנטל, הלא היא "ועדת שקד", ויום לפני הצבעת המליאה בעניין הצעת החוק שגיבשה, גילה אתמול (10.3.14) ח"כ יוני שטבון מסיעת הבית היהודי שמפלגתו מסמסה את הצעת החוק והפכה אותה ל“חוק מחורר“, כלשונו. שטבון אמר שבשורה התחתונה, החוק החדש לא ישפיע על גיוס החרדים לצה“ל. 
בעוד שעמיתו לסיעה השר אורי אריאל, טען גם הוא שמדובר בחוק עקר, השר נפתלי בנט וח"כ איילת שקד ממשיכים לטעון שמדובר בחוק מהפכני.

את הדברים אמר שטבון במסגרת ראיון לרדיו ”גלי ישראל“:
"רוב המשחקים שלי, ופה אני יכול לדבר עכשיו חופשי אחרי שעברנו את הוועדות, רוב ההשפעה שלי ושל חברי כנסת אחרים שנמצאים בתפיסה שלי, עשינו בוועדות. כל הטריקים, כל המאבקים מול יש עתיד, מאחורי הקלעים ולפני הקלעים עשינו בוועדות. אני קורא לזה בצורה הכי ברורה שיש, החירור של חוק הגיוס. אני מצביע בעד חירור של חוק הגיוס. לחורר את חוק הגיוס, החוק הזה מחורר, מאוורר. לפני שנה כשהתחלנו את הקואליציה ואת התהליך עם יש עתיד, מה שהם ציפו והתוצר שהבאנו לוועדת שקד הוא שונה לחלוטין".

אולם, שטבון אינו הח"כ היחיד מסיעת הבית היהודי שגורס שהצעת החוק לא תביא לידי שינוי אמיתי. בחודש שעבר אמר שר הבינוי והשיכון אורי אריאל את הדברים הבאים:
”לא יגוייס אף תלמיד מאף ישיבה. כל עוד התלמיד לומד תורה אין סיכוי שהוא יתגייס, זאת מילה שלי. יש אנשים שמרימים את הידיים בצהלות שמחה ועוד אוהבים לדרוך… אבל אני אומר לכם שבצד המעשי והיום-יומי לא ייקחו שום תלמיד מהישיבה. זה נכון שלא הגענו למיטב ולמרב שרצינו – ושלא ברצוננו. מי שלא לומד בישיבה, שילך ויתגייס לשירות הלאומי, לצה“ל, לשירות אזרחי – יש מספיק אופציות. אבל מי שלומד ימשיך ללמוד“. 

לעומתם, יו"ר הסיעה, השר נפתלי בנט, ושותפתו לסיעה ויו"ר הוועדה לשוויון בנטל, ח"כ איילת שקד, טוענים כבר חודשים ארוכים שמדובר בחוק מהפכני שיוביל לשילוב של חרדים בשירות הצבאי ובתעסוקה. 
רק אתמול, במקביל לדבריו של שטבון, כתב השר בנט בעמוד הפייסבוק שלו ש"מחר נעשה היסטוריה עם חוק שקד, שישלב את החרדים בתעסוקה ובשירות". 

לידיעה המלאה באתר "nrg" לחץ/י כאן

לסטטוס של נפתלי בנט בעמוד הפייסבוק שלו לחץ/י כאן