ח"כ יוגב התנגד להצעה המבקשת להתיר לשני גברים להביא ילד באמצעות אם פונדקאית. ח"כ יוגב: "לא מוסרי להוליד ילדים שמראש לא תהיה להם אימא"

וועדת העבודה, הרווחה והבריאות התכנסה היום, 30.4.2018 לדון בהצעת החוק הממשלתית: הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד) (תיקון מס' 2), התשע"ז-2017. לפי הצעת חוק זו, יורחב מעגל הנשים הזכאיות לבצע פונדקאות בישראל גם לנשים בלא בן זוג, אשר סובלות מבעיה רפואית שלא מאפשרת להן לשאת היריון.

וועדת העבודה, הרווחה והבריאות בראשות חבר הכנסת אלי אלאלוף (כולנו), התכנסה הבוקר 30.4.2018, לדון בהצעת החוק הממשלתית: הסכמים לנשיאת עוברים (אישור הסכם ומעמד היילוד) (תיקון מס' 2), התשע"ז-2017. לפי הצעת חוק זו, יורחב מעגל הנשים הזכאיות לבצע פונדקאות בישראל גם לנשים בלא בן זוג, אשר סובלות מבעיה רפואית שלא מאפשרת להן לשאת היריון. במהלך הוועדה, חברי כנסת ונציגי עמותות להט"ביות קראו לאפשר גם לבני זוג חד מיניים לבצע פונדקאות.
 
ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי): ״פונדקאות איננה עניין פשוט, זה הליך מורכב מאד. אין בטבע, אין בתורה, אין בזכויות הגבר, זכות טבעית או יכולת להרות. עם כל הקושי והכאב למי שאין ילד, נקבע בחוק כי יש מקום להרחיב את הפונדקאות לנשים חד הוריות, שסיבה כל שהיא מנעה מהן. זהו לא מוסרי להרחיב את הפונדקאות לגברים ולהוליד ילדים לעולם, למשפחה שמראש לא תהיה בה לילד אימא. להוליד ילדים שמראש לא תהיה להם אימא, זה לא מוסרי, לא טבעי, לא יהודי ולא אנושי. על כן נקבל החלטה על הרחבת החוק לנשים, לא למציאות בה נאשר הבאת ילד לעולם שמראש לא תהיה לו אימא. כך נהוג ברוב ארצות העולם, ברוב האנושות הנאורה, כך ראוי שיהיה בישראל- אור לגויים''.

ח"כ מירב בן ארי (כולנו): "חוק הפונדקאות הוא חוק חשוב, מורכב שעושה סדר בכל עולם הפונדקאות. בתוך כל זאת, לא ניתן להתעלם מהפיל הגדול שבחדר והוא הנושא של אבות חד מיניים והרצון שלהם להיות הורים, כאשר הדרך היחידה עבורם היא באמצעות הליך פונדקאות. ח"כ אלאלוף ואני נפנה אל ראשי הקואליציה לקבלת החלטה בעניין".

יו"ר הוועדה ח"כ אלי אלאלוף (כולנו) : נפעל להרחבת החוק גם על גברים הומואים, לאחר שכמה ח"כים הודיעו כי יתנגדו לחוק.

 לצפייה בדבריו של ח"כ מוטי יוגב במהלך הוועדה יש ללחוץ כאן

שינוי גודל גופנים