ח"כ יואל רזבוזוב: משרד הדתות לא נותן מענה למבקשי קבורה אזרחית בישראל

בעקבות דיון בנושא קבורה אזרחית ורמת היישום של החוק בפועל, התבטא יו"ר ועדת העלייה והקליטה – ח"כ יואל רזבוזוב ואמר כי יש להעביר את הטיפול בנושא ממשרד הדתות למשרד הפנים. 
קראו את דבריו המלאים ואת עיקרי הדברים מתוך הדיון בידיעה למטה. 

מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ רזבוזוב-

"לפחות שיתנו לנו למות בשקט.

4750 אזרחי ישראל מבקשים מידי שנה להיקבר בקבורה אזרחית, אבל החוק שמאפשר "לכל אדם להיקבר על פי השקפת עולמו" (לשון החוק) לא מתקיים כבר 17 שנה.

המשרד לשירותי דת לא מצליח לתת מענה לדורשי הקבורה האזרחית – אז למה לתת לו להמשיך לנסות?

איכשהו, במשך כל הזמן הזה, התייחסנו, כמובן מאליו, אל נושא הקבורה – כאל דתי. רק כשמישהו היה נתקל בבעיה או לא היה מעוניין לקחת חלק במסורת שלא מתאימה לו, התחילו הצרות. אלפי אזרחי ישראל ז"ל, ששילמו מיסים, שירתו בצבא, ותרמו למדינה בכל תחום שעסקו, לא קיבלו את הכבוד האחרון שהגיע להם. בהרבה מאוד מקרים המשפחות האבלות, נאלצו לשלם מאות ואף אלפי שקלים על בירוקרטיה, הובלה, וקבורת יקירהם בבית עלמין רחוק ממקום המגורים, ומקברו של בן או בת זוגו של המת.

קבורה אזרחית – למשרד הפנים. כמה נכון זה נשמע.

זוהי מהותו של החוק אותו הגשתי השבוע למזכירות הכנסת. אם כל סוגיה אזרחית מבוצעת, מפוקחת, ונאכפת על ידי משרד הפנים כך צריך להיות גם נושא הקבורה האזרחית.

אין בחוק שהצעתי שום פגיעה בשירותי הדת הניתנים בישראל וחס וחלילה פגיעה ב"אח" שעומד בראש המשרד, שאחרי הכל קיבל לידיו מצב קיים.

התמיכה שקיבלתי מארגוני קבורה אזרחיים ודתיים כמו חברה קדישא לדוגמא, רק הוכיחה לי עד כמה נחוץ המהלך. אני מקווה שבקרוב נוכל לחיות במדינה בה נוכל להתחתן כמו שנרצה, לגדל ילדים כמו שנרצה, ובסוף הדרך, גם להיקבר כמו שנרצה."

לצפייה בידיעה המלאה בעמוד הפייסבוק של ח"כ רזבוזוב לחצ/י כאן

לקריאת עיקרי הדברים מתוך הדיון בנושא קבורה אזרחית בועדת העלייה והקליטה לחצ/י כאן

שינוי גודל גופנים