ח"כ יהודה גליק (הליכוד): " בעבר הצלחתי במספר מקרים להביא לשחרור מספר עגונות. מכיוון שכך ביקשתי לבחון האם יש סיכוי שאוכל לפעול בהתאם להנחיית בית הדין ולהביא לגט".

היום, שני 28.05.2018 פרסם חה"כ יהודה גליק (הליכוד) בדף הפייסבוק שלו, תגובה למחאה שנעשתה כלפיו בשבוע שעבר ביום שני 21.05.2018 על כך שהזמין את סרבן הגט ירון אטיאס למשכן הכנסת.

כזכור לפני כשבועיים, הורה בית הדין הרבני האזורי בחיפה לפרסם את שמו, תמונתו ופרטים אישיים נוספים של ירון אטיאס, סרבן גט מזה כשנתיים – וכן להטיל עליו סנקציות חברתיות והלכתיות: לא להושיבו בבית הכנסת, לא להעלותו לתורה – "ולהתרחק מעליו ככל האפשר".

לפני כשבוע הזמין ח"כ יהודה גליק (הליכוד) את סרבן הגט אל לשכתו במשכן הכנסת, וכאות מחאה על כך יצאו מהמליאה שלושה עשר חברי וחברות כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה בעת שח"כ יהודה גליק עלה לנאום. היום ח"כ גליק, פרסם תגובה בדף הפייסבוק שלו.
 

ח"כ יהודה גליק (הליכוד): "מספר שנים אני עסוק לא מעט בהקשבה לגברים ונשים בהליכי גירושין. בעבר הצלחתי במספר מקרים להביא לשחרור מספר עגונות. מכיוון שכך ביקשתי לבחון האם יש סיכוי שאוכל לפעול בהתאם להנחיית בית הדין ולהביא לגט.  מכיוון שאיני חבר בחסמבה ואין לי מערת סתרים עמדו בפניי שתי אפשרויות בלבד. האחת לשבת בבית קפה בקרבת הכנסת. אופציה זו פסלתי מיידית מכיוון שכל מי שישב איתי אי פעם בבית קפה בשנים האחרונות יודע שאין מצב שאני יושב בבית קפה מבלי שרואים אותי מזהים אותי ובאים אליי עם בקשות סלפי ועצות טובות ומשאלות ובעיות וכו… וכמובן מיד מנסים להבין מי שותפי לפגישה ועל כן אפשרות זאת נפסלה על הסף. האופציה השניה שבאה בחשבון היתה הכנסת. ברור לחלוטין שאין מדובר במזנון הכנסת או באחת הוועדות. ברור לחלוטין שלא אצטלם איתו. ברור לחלוטין שלא אסתובב איתו במסדרונות הכנסת. על כן חשבתי מניסיוני שלשכתי בכנסת היא המקום האידיאלי.

בסביבות השעה 19:45 מסתבר שאחת העוזרות של חברת הכנסת רחל עזריה זיהתה אותו וכמו כן הצליחה לגלות שהוא הוזמן לכנסת על ידי. בשעה 19:50 בעודי יושב במליאת הכנסת משוחח עם השר אלקין עלתה חברת הכנסת עזריה לדוכן הנואמים וגינתה אותי בפומבי לעיני כל ישראל על הזמנתו לכנסת.אני מוכרח לומר שאכזבתי מחברת הכנסת היתה גדולה מאד מכיוון שאנחנו מדברים בינינו לא פעם. הדבר הראשון המתבקש לעשות לבוא ולשאול בוודאי בעניין כל כך רגיש שיש בו משום דיני נפשות. חברת הכנסת עזריה בחרה להשתמש ישר בפטיש 5 קילו. לא זו אף זו גם לאחר הנאום לא ניגשה לדבר איתי לאחר שהיתה עסוקה בלצייץ ציוצים ובלשלוח את הצוות שלה להוציא הודעות לכל העיתונות הכתובה והאלקטרונית ולהציג עצמה כמגינת הצדק העולמי. מיותר לציין כי לולא עלתה להודיע על כך קבל עם ועולם איש לא היה יודע על דבר פגישתנו כפי שאכן קיוויתי שיהיה".
 
לצפייה בדבריו המלאים של חבר הכנסת יש ללחוץ כאן