ח"כ יאיר לפיד: "מי שלוקח דירות ציבוריות שמיועדות לאמהות חד הוריות ולמשפחות מצוקה ומוכר אותן ללא מכרזים לרבנים, לא צריך להיות משוריין במפלגה שמדברת על ערכים יהודיים"

את הדברים אמר השר לשעבר, ח"כ יאיר לפיד בכנס ראשי מטות מפלגת "יש עתיד" שנערכה ב1.1.15, עוד הוסיף ח"כ לפיד: "נפתלי בנט, אני קורא לך מפה להפגין מנהיגות ועל הסיפור הזה להדיח את אורי אריאל באופן מיידי מהרשימה שלכם לכנסת. אם ישאלו אותך למה העפת אותו תצטט להם את ספר דברים: "כי יִהְיֶה בְךָ אֶבְיוֹן מֵאַחַד אַחֶיךָ בְּאַחַד שְׁעָרֶיךָ בְּאַרְצְךָ אֲשֶׁר ה' אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָךְ לֹא תְאַמֵּץ אֶת-לְבָבְךָ וְלֹא תִקְפֹּץ אֶת-יָדְךָ מֵאָחִיךָ הָאֶבְיוֹן:".

בדבריו התייחס ח"כ לפיד גם לסוגיית השוויון בנטל, לדבריו " שחיתות זה להבטיח לחרדים לבטל את השיוויון בנטל ולהחזיר את המיליארדים לתקציבי הישיבות".

להלן עיקרי הדברים שאמר ח"כ לפיד בכנס ראשי מטות "יש עתיד":

"שחיתות זה להבטיח לחרדים לבטל את השיוויון בנטל ולהחזיר את המיליארדים לתקציבי הישיבות. הליכוד כבר הבטיח להם את זה והעבודה – שלדיראון עולם נזכור לה שלא הצביעה בעד השיוויון בנטל רק כדי להתחנף לעבריין המורשע אריה דרעי – גם היא כבר הבטיחה להם את זה. הם יודעים שהשיוויון בנטל עובד. הם יודעים שזו הצלחה. הם יודעים שיש עליה של 300% בביקוש עבודה אצל החרדים. הם יודעים שיש עליה של 40% בגיוס. הם יודעים שיש עתיד ריפאה פצע שדימם בלב החברה הישראלית והחזירה אותנו למקום שבו כל אזרח יודע שלכולם יש אותן זכויות ואותם חובות. הם יודעים שיהיה כמעט בלתי אפשרי להעביר את חוק השוויון בנטל שוב. אבל אצלם הפוליטיקה מעל לכל. הקומבינה מעל לכל. הם משכנעים את עצמם – ושם מתחילה השחיתות – שהדבר הכי חשוב זה שהם יהיו בשלטון. ובשביל זה מותר לוותר על כל העקרונות, ובשביל זה מותר לעקם קצת את החוקים. הם מוכרים לעצמם שהם מוותרים על דבר קטן בשביל הדבר הגדול. שלא ירמו את עצמם. זו שחיתות. ברגע שהם מתחילים לצעוד בנתיב הזה, הם הופכים בעצמם למושחתים.

 

שחיתות זה כששר השיכון, אורי אריאל מהבית היהודי, לוקח דירות ציבוריות שמיועדות לאמהות חד הוריות ולמשפחות מצוקה, ומוכר אותן ללא מכרזים לרבנים שהוא מקורב אליהם. נפתלי בנט, אני קורא לך מפה להפגין מנהיגות ועל הסיפור הזה להדיח את אורי אריאל באופן מיידי מהרשימה שלכם לכנסת. מי שעושק את עניי ישראל ומעביר את הכסף למקורבים לא צריך להיות משוריין במפלגה שמדברת על ערכים יהודיים. אם ישאלו אותך למה העפת אותו תצטט להם את ספר דברים: "כי יִהְיֶה בְךָ אֶבְיוֹן מֵאַחַד אַחֶיךָ בְּאַחַד שְׁעָרֶיךָ בְּאַרְצְךָ אֲשֶׁר ה' אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָךְ לֹא תְאַמֵּץ אֶת-לְבָבְךָ וְלֹא תִקְפֹּץ אֶת-יָדְךָ מֵאָחִיךָ הָאֶבְיוֹן:" וגם לא תיקח לו את הדירה ותתן למקורביך. "

רוצה לקרוא על מעשיו של השר לשעבר לפיד בתחום הדת והמדינה? לחצ/י כאן