ח"כ יאיר לפיד במפגש עם מנהיגי הקהילה הרפורמית: "כל זרמי היהדות – רפורמים, קונסרבטיבים, צריכים להיות שווים בפני החוק".

במהלך סוף השבוע, שבת 22.2.2020 התארח ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן) בבית כנסת רפורמי ושוחח עם הנהגת התנועה הרפורמית בתל אביב. כמו כן, היום, שלישי 25.2.2020 נפגש ח"כ יאיר לפיד עם הנהגת הקהילה הרפורמית והקונסרבטיבית בארץ.

ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן) אמר במהלך הפגישה עם הקהילה הרפורמית:

"אחד הנושאים  המרכזיים שלנו הוא דת ומדינה. ישראל היא היום המדינה היחידה בעולם המערבי שבה אין חופש דת ליהודים את זה אנחנו נשנה. השליטה המוחלטת של הזרם האורתודוכסי חייבת להיפסק.  הכפייה הדתית חייבת להיפסק. לצד הרבנות צריך להתקיים מסלול של ברית הזוגיות נישואין אזרחיים. כל זרמי היהדות רפורמים וקונסרבטיבים צריכים להיות שווים בפני החוק.  לכל זרמי היהדות מגיעה גישה חופשית אל הכותל המערבי. המדינה צריכה להכיר בגיורים רפורמים וקונסרבטיבים. גם ברמת התקציבית צריך שיוויון בין זרמי היהדות או שהמדינה  מסייעת לקהילות או שלא. אם היא מסייעת קהילות אז היא צריכה לסייע לכולן כולל זאת שיושבת פה מולי עכשיו. אז אני רוצה להזכיר לקה פה דבר אחד, שינוי אמיתי עושה רק מפלגות שלטון. אני הייתי חבר קואליציה, היינו מפלגת גדולה  ולמדתי שם את האמת. שבנושאים הגדולים ודת ומדינה זה נושא גדול, לא מספיק להיות שותף לשלטון או חלק מהשלטון אתה צריך להיות מפלגת השלטון".

לאחר המפגש עם הקהילה הרפורמית צייץ ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן):

"‏השליטה המוחלטת של הזרם האורתודכסי צריכה להיפסק. הכפיה הדתית צריכה להיפסק. לצד הרבנות צריך להתקיים מסלול של ברית הזוגיות – נישואין אזרחיים. כל זרמי היהדות – רפורמים, קונסרבטיבים – צריכים להיות שווים בפני החוק. דברים שאמרתי הערב בבית דניאל במפגש עם התנועה הרפורמית".

לאחר המפגש עם הנהגות הקהילות כתב:

"‏נפגשתי אתמול עם ההנהגה של התנועה הרפורמית והתנועה הקונסרבטיבית בישראל ובעולם, כולנו מחויבים לעבוד ביחד למען אחדות העם היהודי ושיוויון לכל הזרמים ביהדות".

שרת התפוצות ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד) נפגשה השבוע עם נשיא התנועה הרפורמית בארצות הברית, ריק ג'ייקובס, לאחר שהזמין את השרה לביקור בקהילתו.