ח"כ טאהא בריאיון על טיפולי המרה: "אדם שנמשך לנטייה מינית שאיינה מתיישרת עם הבריאה צריך לקבל טיפול".

הבוקר, ראשון 26.7.2020 התראיין ח"כ וליד טאהא מטעם מפלגת רע"ם בסיעת הרשימה המשותפת לתכניתם של קלמן על ליברמן בכאן רשת ב לאחר שאמש עלו דיווחים במערכת הפוליטית לפיהם הרשימה האיסלמית (רע"ם) מאיימת לפרק את הרשימה המשותפת על רקע הצבעת חד״ש בעד החוק לאיסור על טיפולי ההמרה.
במהלך הריאיון נשאל אודות עמדתו לגבי הצעת החוק לאיסור טיפולי המרה, וענה:
"החברה הערבית מתנגדת לחוק, ולכן הצבענו נגדו. הנושא הזה איננו נמצא בדיון של החברה הערבית ולכן אינני מכיר את התופעה של הטיפולים ההלו. אני מניח שהוא קיים איפשהו אבל במימדים מאוד מאוד קטנים ואלה שסובלים ממנו לא ממהרים להזדהות כי בחברה הערבית מתנגדים לדבר הזה. אנחנו מתנגדים לזה לכל מיני נטיות מיניות שלא מתכתבות עם הבריאה. יש כאלה שיש להם מניע ומבקשים טיפול והחוק הזה בא למנוע מהם טיפול. טיפול מחזיר אותם למצב הנורמאלי ויש להם זכות לטיפול כדי לשנות את הנטייה המינית. אדם נברא בצלם אלוהים כזכר ונקבה ואם יש משהו שלא מתיישר עם הבריאה הזו, האדם צריך לעבור טיפול. אדם שנמשך לנטייה מינית שאיינה מתיישרת עם הבריאה צריך לקבל טיפול כי זה דברי איינו נורמאלי וצריך לטפל בזה".
בהמשך, נשאל על האפשרות לפירוקה של הרשימה המשותפת בעקבות ההצבעה של מפלגת חד"ש בעד הצעת החוק, ואמר:
"אנחנו 15 חכים מתוכנו רק שלושה תמכו בחוק. ההצבעה של ראש הרשימה הייתה בעייתית במיוחד כי זה חברה שהיא ברובה מתנגדת לחוקים האלה קיבלה את זה באופן קשה ביותר. לדעתי ראש הרשימה איימן עודה היה צריך להתנהל אחרת כי הוא אמור לייצג את הרוב של החברה שבחרה בו. יחד עם זאת, הרשימה המשותפת אינה מסכימה על כל דבר. אני לא יודע מה יקרה אבל הרשימה המשותפת נמצאת במשבר. כרגע אנחנו עדין ביחד אני לא יודע מה יהיה בעוד כמה חודשים. ההתנהלות של המשותפת כלפי הבוחרים הוא שיקבע אם נמשיך את דרכנו ביחד".
נזכיר כי חברי מפלגת חד"ש הצביעו בעד הצעת החוק במליאה וכי רשימת בל"ד פרסמה אתמול הודעה לפיה טעו בשיקול הדעת כשבחרו להמנע מהצבעה מאחר והם תומכים בתוכן שלה. גם יו"ר רשימת תע"ל, ח"כ אחמד טיבי, שנעדר מההצבעה, תקף את חברי רע"ם על השימוש במילים בוטות נגד הקהילה הגאה והזכיר כי מדובר בחוק רפואי.
לשמיעת הריאיון המלא יש ללחוץ כאן