ח"כ חסון לחברי התא החרדי במפלגת העבודה: "המשימה הלאומית האמיתית שלנו היא לשלב את החרדים והחרדיות בחברה ובשוק התעסוקה"

במסגרת חג הסוכות תשע"ז קיימה סיעת המחנה הציוני, סוכה פתוחה לציבור הרחב עם חברי כנסת. באחד מן האירועים, שוחח ח"כ יואל חסון עם חברי וחברות התא החרדי במפלגת העבודה בנושא השתלבות החרדים במפלגת העבודה ובחברה הישראלית.

להלן עיקרי הדברים שנאמרו בשיחה:

אבי גבאי צודק שחרדים לא חייבים להתגייס לצבא כתנאי לעבודה. המשימה הלאומית האמיתית שלנו היא לשלב את החרדים והחרדיות בחברה ובשוק התעסוקה. כמובן שלא מדובר על ויתור גורף על גיוס, אלא על התמודדות עניינית עם המצב המורכב שנוצר בעניין הגיוס. כל השיח המתלהם אל מול החרדים לא משרת את האינטרסים שלנו, ואפילו פוגע במגמה המתרחבת של חרדים שיוצאים יותר ויותר ללמוד ולעבוד. בשנים האחרונות גם הנשים החרדיות מוצאות את מקומן בתעסוקה, וכדי לאפשר לזה לקרות – כדאי שנהיה יותר חכמים מצודקים.

השילוב של פעילים חרדים, וגם פעילות, במחנה הציוני, הוא חלק אינטגרלי מהדרך שלנו בחזרה לשלטון. המחנה הציוני מייצג את הזרם המרכזי של אזרחי ישראל, ויש פרמטרים ברורים לשותפים לדרך שלנו: אנחנו דוגלים בישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, בפתרון מדיני של שתי מדינות לשני עמים ובתפיסת עולם כלכלית חברתית שדורשת חמלה ושוויון. כל מי שמזהה את עצמו עם שלושת הערכים האלה, הוא חלק מהמחנה הציוני, בין אם הוא חילוני, חרדי, מסורתי, ערבי, דתי לאומי או דרוזי.