ח"כ זוהר בנושא על מדיניות הצ"ק אאוט של בתי המלון: שני שליש מהאוכלוסייה במדינת ישראל מודרת מבתי המלון, אני מתכוון להביא חקיקה שתטפל בנושא.

ביום שלישי ה-18.7.2017 קיימה הוועדה לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי דיון בנושא המדינה יהודית, בתי המלון כנראה שלא. הבסיס לדיון שכינס יו"ר הוועדה ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הוא מדיניות הצ"ק אאוט של בתי המלון בישראל, שמכריחה את האורחים לפנות את חדריהם בצהרי יום השבת, דבר הפוגע במיוחד באורחים שומרי שבת. במהלך הדיון ח"כ זוהר את כוונתו להניח הצע"ח האוסרת על בתי המלון לעשות כך.

להלן לקט התבטאויות:
ח"כ מיקי זוהר (הליכוד):
 יש קיפוח של שומרי שבת בבתי המלון בישראל, אנחנו יודעים שיש את עניין פינוי החדרים בבתי מלון, והמדיניות לא תואמת את הערכים הדמוקרטים של מדינת ישראל. לכל אחד יש את החופש שלו כמדינה דמוקרטית, ומדינת ישראל היא מדינה יהודית, מתנהלים לפי ערכים יהודיים. אני חושב שלא ייתכן שלא ייתנו לבן אדם לנפוש. אנחנו יודעים שאם אתה שומר שבת.
אנחנו במדינת ישראל צריכים לכבד את היהדות שלנו, לכן אני עורך את הדיון. כשדיברו איתנו כל הזמן על הדתה, ועל כפייה דתית. אפשר לומר שבמדינת ישראל הבעיה היא יותר גדולה, כשמדובר בכפייה החילונית. הבעיה היא שהרבה אנשים כופים על אנשים שרוצים לשמוע את מצוות הקב"ה. זהו דבר שלדעתי הוא אבסורד, ראינו את זה בנושא תחרויות ספורט בשבת, ונושאים אחרים, כוכלל חקיקה שמבקשת לאפשר ליהודי שלא רוצה לעבוד בשבת לנוח, ומתנגדים לזה.
שני שליש מהאוכלוסייה במדינת ישראל מודרת בתי מלון. ברגע שהנוהל שאני מציע יהיה קיים כל בתי המלון יעבדו בצורה סיסטמטית, ותהיה התנהלות אחידה. ככה אני משריין לכל שומר שבת במדינת ישראל שהוא יוכל לקבל חדר היכן שהוא רוצה.

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד):
הבחירה של הנושא היא חשובה, ואין כמותה כמו בתקופה הזאת של השנה. אין ספק שאנשים שומרי שבת, במציאות שנוצרה היום. צריכים לעשות בדיקה מקיפה בנוגע לאן הם יכולים ללכת, אסור לצערי הרב לצאת מנקודת הנחה שמלונות ולא רק מלונות, צימרים, כולם שומרי שבת. ההפך, ככל שאנחנו רואים את העלייה במסחר בשבת, ראו שהציבור הדתי הוא פרה חולבת.