ח"כ זהבה גלאון: "לסגור את הרבנות הראשית"

את הדברים כתבה ח"כ זהבה גלאון בתגובה לידיעה כי אב בית הדין הרבני החליט במקרה פרטי בנגוד לתזכירי הרווחה להשאיר ילדים אצל אביהם החרדי ולא אצל אמם משום שאינה חרדית.
בתגובה כתבה גלאון כי "פניתי הבוקר לשר הדתות וביקשתי את התערבותו הדחופה בסיפור הזה. שיפעל למיגור התופעה האיומה שבה רב יכול לקחת מאישה
את ילדיה כי היא לא דתייה מספיק בשבילו, ויבדוק את תקינות התנהלותו של הרב אברג'יל – במקרה הספציפי של רינת, ובכלל".

להלן דבריה של ח"כ זהבה גלאון-
 "הפשע הזה נעשה בחסות מדינת ישראל: הרב אליהו אברג'יל, אב בית הדין הרבני בירושלים, החליט לקרוע מידיה של רינת את שלושת ילדיה. אחרי שגידלה ופירנסה אותם לגמרי לבד במשך שנים, אחרי שהאבא לא ביקר ולא שילם מאז שהתגרשו, אחרי שגורמי הרווחה קבעו שטובת הילדים היא להישאר אצל אמם, אחרי שהילדים עצמם – שאביהם הוא איש זר עבורם – אמרו שהם לא מוכנים ללכת אליו. והסיבה להחלטה האכזרית הזאת? האישה עזבה את העולם החרדי. לא משנה שהיא אם אוהבת ומסורה, שהיא מפרנסת לבדה, שהיא ההורה היחיד שהילדים מכירים. היא לא דתייה מספיק כדי לגדל אותם.
הסיפור של רינת, שהגיע אלי גם ממנה באופן אישי, הוא סיפור של רוע ואטימות בלתי נתפסים שאת מחירם עומדים לשלם שלושה ילדים קטנים. סיפור שקורה בחסות החוק והמדינה, שבמו ידיה ובמו כספינו מפעילה את מוסד הרבנות האטום והמיזוגני.
פניתי הבוקר לשר הדתות וביקשתי את התערבותו הדחופה בסיפור הזה. שיפעל למיגור התופעה האיומה שבה רב יכול לקחת מאישה
את ילדיה כי היא לא דתייה מספיק בשבילו, ויבדוק את תקינות התנהלותו של הרב אברג'יל – במקרה הספציפי של רינת, ובכלל.
אבל זה לא מספיק. זה לא מקרה פרטי, זאת מדיניות, והפיתרון הוא אחד: לסגור את הרבנות הראשית. להפסיק להעביר לשם את הכסף שלנו, ובמקום זאת לתקצב באופן שוויוני מוסדות של כל הזרמים ושל כל הדתות, ביניהם כמובן גם של הזרם האורתודוקסי. והכי חשוב – להפריד לחלוטין את הדת מהמדינה ולא לתת למוסדות דת מעמד ממלכתי שמאפשר לקבוצה קטנה של גברים לשלוט בשם האלוהים בחייהן של נשים, להתעמר בהן, למנוע מהן גירושין ולקחת מהן את ילדיהן."

לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ גלאון, לחצ/י כאן
לידיעה מאתר YNET אודות החלטת בית הדין הרבני, לחצ/י כאן