ח"כ זהבה גלאון: "השר לפיד, האם עמדת בהבטחתך בבחירות להפעיל תחבורה ציבורית בשבת?" ח"כ אריה דרעי: "אני מוצא את עצמי באופן נדיר מסכים עם עמיתתי ח"כ זהבה גלאון"

בסטטוס שכתבה אמש (20.9.2014) ח"כ זהבה גלאון בעמוד הפייסבוק שלה, היא מוחה על החלטתו של שר האוצר יאיר לפיד לכנס מסיבת עיתונאים בשבת. לדבריה: " הנה הצעת ייעול ללפיד: בפעם הבאה שאתה שוקל לכנס מסיבת עיתונאים דווקא בשבת כדי להתהדר בהישגיך המפוקפקים, עצור רגע ושאל את עצמך: "האם כבר עמדתי בהבטחת הבחירות שלי להפעיל תחבורה ציבורית בשבת?" אם התשובה היא לא, אתה יכול לוותר על מסיבת העיתונאים. "

תמיכה מפתיעה לה זכתה ח"כ גלאון, הגיעה דווקא מח"כ אריה דרעי אשר כתב אמש בעמוד הפייסבוק שלו כי "הזלזול שמפגין השר לפיד בערכי היסוד היהודיים של מדינת ישראל, שמקדשת את יום השבת כיום המנוחה הרשמי שלה, הוא לחלוטין לא מקובל."

עוד כותבת ח"כ גלאון " המעשה הזה של לפיד הוא בעיקר הפגנה של חוסר רגישות כלפי אותם כתבים שנאלצים להקשיב למוצא פיו בצהרי יום שבת במקום לשחק עם הילדים שלהם, להיות בים או סתם לנוח. הכתבים האלה, אגב, גילו כמה דקות אחר כך שהוא ממילא העלה את ההודעה הזאת לעמוד הפייסבוק שלו. למה הוא צריך אותם שם בכלל? זו התנהלות יהירה שמזלזלת בזמנם הפרטי של אנשים שגם ככה רודפים אחרי כל גחמה שלו במהלך השבוע. אני בכלל לא מדברת על חוסר ההוגנות שהוא מפגין כלפי כתבים שומרי שבת כשהוא מכנס כתבים להודעות סרק, או על חוסר ההתחשבות בכתבים חסרי רכב פרטי שאין להם בכלל איך להגיע לשכונה של לפיד בסוף השבוע בלי לשפוך כסף מיותר
על מונית."
 
לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ זהבה גלאון לחצ/י
 
ח"כ דרעי הוסיף כי "הזלזול שמפגין השר לפיד בערכי היסוד היהודיים של מדינת ישראל, שמקדשת את יום השבת כיום המנוחה הרשמי שלה, הוא לחלוטין לא מקובל והוא בולט יותר כאשר הוא עושה זאת תוך הקפצת צוותי תקשורת רבים בעיצומו של יום המנוחה, בשביל עניינים לא נחוצים הסובלים דיחוי גם לימים אחרים.
לא יתכן ששר בממשלת ישראל ירמוס בריש גלי את הערכים הללו, בפרט כאשר מדובר בעניינים שהוא עוסק בהם מתוקף תפקידו כשר האוצר של מדינת ישראל"
 
לסטטוס המלא בעמוד הפייסבוק של ח"כ אריה דרעי לחצ/י