ח"כ זהבה גלאון: "אנו ממשיכים במאבק לזכותן של נשים להתחתן מבלי להפקיר את עצמן לחסדיו של מוסד דתי, גברי ומיזוגני"

ח"כ זהבה גלאון התבטאה אמש (25.4) בעמוד הפייסבוק שלה בתגובה לחשיפתו של כתב "הארץ" יאיר אטינגר לפיה, בג"צ יאפשר לבתי הדין הרבניים לקיים רשימות של בני זוג "נואפים ונואפות". גלאון הוסיפה כי זוהי "דוגמא אחת מיני רבות להתעמרות, לאפליה ולהשפלה שבתי דין רבניים נוהגים כלפי נשים, בשם המדינה ובמימונה". גם ח"כ מרב מיכאלי כתבה על הנושא כי "מדינה דמוקרטית לא בודקת עם מי האזרחיות והאזרחים שלה שוכבים ובודאי לא מתירה או אוסרת עליהן להנשא בהתאם לכך".

הלן עיקרי דבריה של ח"כ זהבה גלאון בנושא רישום "נואפים" בבית הדין הרבני: "הדבר הכי גרוע פה הוא לא הפלישה הבלתי-נתפסת של מוסד ממלכתי לחיי המין של אזרחים ואזרחיות פרטיים, לא העובדה שהנוהג הדוחה הזה ממומן מכספי המסים שלנו, ואפילו לא העובדה המרתיחה שהרשימות נועדו למנוע מנשים "נואפות" להתחתן עם הגבר שאיתו "נאפו", איסור שלא חל על גברים. הדבר הכי גרוע בסיפור הזה הוא שהוא רק דוגמא. דוגמא אחת מיני רבות להתעמרות, לאפליה ולהשפלה שבתי דין רבניים נוהגים כלפי נשים, בשם המדינה ובמימונה."
לסטטוס המלא מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ גלאון, לחצ/י כאן

להלן עיקרי דבריה של ח"כ מרב מיכאלי בנושא: "ישראל לא תהיה באמת דמוקרטיה עד שלא יהיה בה חופש נישואין. ישראל לא תהיה באמת דמוקרטיה עד שלא יהיו בה נישואין אזרחיים. במושב הקרוב אגיש את הצעת החוק שלי שנותנת למדינה – ורק למדינה – את הסמכות לרשום נישואים וגירושין. אחרי שנרשמתן, תוכלו להתחתן אצל איזה רב שתרצו. כזה שבודק אם נאפתם או כזה שלא. וזה, חברות וחברים, יעשה את מדינת ישראל הרבה יותר יהודית."
לסטטוס המלא מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ מיכאלי, לחצ/י כאן

לחשיפתו של יאיר אטינגר באתר "הארץ", לחצ/י כאן