ח"כ זהבה גלאון: "אי אפשר להמשיך ולסבול הדרה, אפליה והשפלה של נשים בשם הדת"

את הדברים כתבה היום (2.6.15) ח"כ זהבה גלאון בעמוד הפייסבוק שלה בתגובה לידיעה מאתר YNET לפיה, קופת החולים מאוחדת ערכה כנס בנושא רפואת נשים אליו לא הוזמנו נשים מרצות כלל.
עוד כתבה גלאון כי "לרבנים ולמורי ההלכה שהגיעו לכנס מפריע לראות נשים בקהל? קשה להם לראות רופאות ומומחיות על הבמה? שיתחילו להתרגל. אין שום חוסר כבוד בדרישה שנשים לא יודרו מכנסים מקצועיים, מהמרחב הציבורי, מתמונות בעיתונות ועל אוטובוסים, ואנחנו נמשיך ונדרוש אותה עד שהמציאות המקוממת הזאת תתחיל להשתנות."

להלן הסטטוס המלא מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ זהבה גלאון:
 "אין גבול לאבסורד ולביזיון: קופת חולים מאוחדת קיימה בחודש שעבר כנס בנושא רפואת נשים בשיתוף המכון החרדי יד הרמ"ה ואסרה על נשים להשתתף בו. שמעתן נכון – לא רק שרופאות ומומחיות נוספות לא הוזמנו לדבר בכנס מקצועי שעוסק כל כולו בנשים, אלא שאפילו לקהל נשים לא הורשו להיכנס.
אין מקום להדרת נשים כל כך בוטה בישראל. בשום מקום, ובטח שלא בחסות קופת חולים ציבורית. וממש לא מקובלים עלי התירוצים הקלושים והמקוממים על "כיבוד אורחותיו של המגזר החרדי" ו"הנגשת שירותי רפואה לכלל המגזרים" שקיבלתי השבוע מהמאוחדת בתשובה לפנייתי בנושא. אי אפשר לעשות כנס רציני על רפואת נשים בלי נשים, ואי אפשר להמשיך ולסבול הדרה, אפליה והשפלה של נשים בשם הדת ו"כיבוד האחר".
לרבנים ולמורי ההלכה שהגיעו לכנס מפריע לראות נשים בקהל? קשה להם לראות רופאות ומומחיות על הבמה? שיתחילו להתרגל. אין שום חוסר כבוד בדרישה שנשים לא יודרו מכנסים מקצועיים, מהמרחב הציבורי, מתמונות בעיתונות ועל אוטובוסים, ואנחנו נמשיך ונדרוש אותה עד שהמציאות המקוממת הזאת תתחיל להשתנות.
בינתיים אני קוראת כאן לציבור הרופאים ולכל מומחה אחר שמוזמן לדבר בכנס שלא מוזמנות אליו נשים – אל תלכו. אל תשתתפו ואל תשתפו פעולה עם התופעה המכוערת והמשפילה הזאת. אני מכבדת כל אדם באמונתו, אבל מי שמשתף פעולה עם הדרת נשים לא מכבד אותי, אותנו. ולזה נגמרה לנו הסובלנות."
לצפייה בסטטוס בעמוד הפייסבוק של ח"כ גלאון, לחצ/י
לידיעה מאתר YNET לחצ/י