ח"כ הרב רפי פרץ לאחר מינוי לשר החינוך: "אהיה שר חינוך של כולם, ללא הבדל מוצא נטייה לאום וגזע"

אתמול, שני 17.6.2019 החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות יו"ר איחוד מפלגות הימין ח"כ הרב רפי פרץ מונה לשר החינוך ואת ח"כ בצלאל סמוטריץ' לשר התחבורה. עוד הוחלט כי שניהם יישבו בקבינט, ח"כ הרב רפי פרץ כצופה מן הצד ואילו ח"כ בצלאל סמוטריץ' כמשתתף.

בריאיון ל'ידיעות אחרונות' אמר ח"כ הרב רפי פרץ (איחוד מפלגות הימין): "אין בכוונתי להפלות אף תלמיד. באתי להיות שר החינוך של כל תלמידי ישראל. יש לי הערכה לכל תלמיד ללא הבדל של מוצא, נטייה, לאום או גזע. מבחינתי, זו קריאת כיוון לגבי המשך הדרך. בשביל זה באתי לפוליטיקה, כדי לעסוק בחינוך ולעזור לציונות הדתית. מה יש לפחד מטייס שהיה בחיל האוויר, הקמתי מכינה, אני גר בעוטף עזה, אני מפחיד? אני אדם מאמין שחי על פי התורה. שמעתי שמדברים על הדתה. זו כמעט פיקציה, אין הדתה. אני מכבד כל אחד, אני לא מתכוון לכפות על אף אחד שום דבר, זה צריך להיות ברור. אם כבר, בחברה הישראלית יש קצת החלנה. כשברמת גן יש ביום העצמאות כמה במות לטובת הקהל הכללי ויש אחת לציונות הדתית וראש העיר אומר שלא יהיה דבר כזה יותר, זו החלנה ולא הדתה. זה לא נותן כבוד. אנחנו נותנים לכל אחד את מקומו. אני לא מתכוון לשנות את הספרים ולא בא לכפות שום דבר על אף אחד.

בהמשך התייחס למשרד התחבורה ואמר:עבודות בשבת הן הפרה של הסטאטוס קוו, ויש לערב סמכות רבנית בכל החלטה. את גשר יהודית צריך לבנות באמצע השבוע".

בשיחה עם 'ידיעות אחרונות' ח"כ בצלאל סמוטריץ' הביע הערכה לחשיבות תפקידו החדש, ואמר: "עם משרד התחבורה השמיים הם הגבול. מדובר במשרד עם המון השפעה ולכן אני לא שולל להישאר בתפקיד הזה גם בקדנציה הבאה ולא רק בממשלת מעבר. נשמור על הסטטוס־קוו. אני לא מתכוון לשנות דבר ואני לא מתכוון להדליק מדורות או לדרוך על מוקשים. שבת היא ערך חשוב אבל אפשר לאזן בין המרכיבים, נטפל בכל מה שמדינה מודרנית חייבת לטפל".

בהודעת מפלג הליכוד נמסר: "הצדדים סיכמו על שמירה מלאה של הסטטוס־קוו בענייני דת ומדינה כפי שהיה נהוג בישראל מזה עשרות שנים".

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ תקף את את נתניהו על המינויים ואמר: "מחליפים את חוקי התנועה בחוקי ההלכה".

 ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן) הוסיף עקיצה משלו ואמר: "מעניין איך פועל קבינט ביטחוני בימי דוד ושלמה המלך".

ח"כ יוראי להב הרצנו (כחול לבן): "שר חינוך שכינה בני אדם כלבים רק כי נטיית מינם שונה הוא לא שר החינוך שלי. נתניהו אמנם רשאי למנות שרים בממשלת מעבר, אבל הרב פרץ לא זוכה לאמון הכנסת הזו. מינוי מטריד, מביך ומביש".

ח"כ אלעזר שטרן (כחול לבן): "השבת בתל אביב. רפי פרץ בחר לגור במושב הדתי נווה שבדרום. בצלאל סמוטריץ' בחר לגור בישוב בעל האופי הדתי, קדומים, שביהודה ושומרון. אני בחרתי להקים ולגור בישוב הדתי (מודה שאני לא שלם עם משמעות ההגדרה הזאת) הושעיה שבגליל. את תל אביב השארנו לתל אביבים ואת בני ברק לבני ברקים. השבת היא אכן הסטארט-אפ הישראלי-יהודי הראשון והכי מוצלח עד היום, אבל את הפרהסיה השבתית בתל אביב צריכים לקבוע בעיקר תושבי תל אביב בדיוק כפי שאת הפרהסיה בנווה, קדומים או הושעיה קובעים תושביהם. אם כבר מדברים השרים החדשים על עבודות גשר יהודית בשבת אציע להם במקום לריב עם ראש עיריית תל אביב ותושביה, לדרוש מהממשלה לקחת את המיליונים שנחסכים כתוצאה מהעבודות המוגבלות בשבת ולהשקיע אותם בקצבאות הזקנה או במיטות בבתי החולים. גם אלה ערכים של הציונות הדתית".

שינוי גודל גופנים